Оптужница против Милоша Савића

Aгенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Оптужница против Милоша Савића

Источно Сарајево - Тужилаштво БиХ подигло је оптужницу против Милоша Савића из општине Србац, која га терети за кривично дјело кријумчарења, саопштено је данас из ове правосудне институције.

 У оптужници се наводи да је Савић у јануару ове године преко границе између БиХ и Хрватске, на подручју општине Брод, на незаконит начин покушао да у аутомобилу превезе 77 сакривених мобилних телефона са пратећом опремом.

Оптужени је приликом покушаја кријумчарења откривен и спријечен од овлаштених службених лица Граничне полиције БиХ, додаје се у саопштењу.

Савић се терети да је, избјегавајући мјере царинске контроле, преко царинске линије пренио робу веће вриједности, чији увоз захтијева посебно одобрење, чиме је учинио кривично дјело кријумчарење.

Оптужница је прослијеђена на потврђивање Суду БиХ.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.