Фото: Оптужница против 13 лица због кријумчарења људи
ПОДГОРИЦА - Специјално државно тужилаштво Црне Горе предало је Вишем суду у Подгорици оптужницу против 13 лица због сумње да су починила кривична дјела стварање криминалне организације и недозвољен прелазак државне границе и кријумчарење људи.
Предмет оптужнице је дјеловање криминалне организације у Црној Гори, Србији, БиХ, Грчкој и Шпанији, коју су организовали М.И. и непознато лице, а чији су припадници постали остали окривљени и друга непозната лица, саопштено је из Специјалног државног тужилаштва.
Ова криминална организација формирана је с циљем недозвољеног преласка границе и кријумчарења људи из Пакистана, Бангладеша, Индије, Непала, Сирије и других држава до Црне Горе.
Они су се бавили недозвољеним пребацивањем већег броја људи преко границе Црне Горе и омогућили су недозвољен прелаз границе или недозвољен боравак или транзит за најмање 350 лица, наводи се у саопштењу.
У оптужници је предложено да за 12 окривљених буде продужен притвор након подизања оптужнице, а да се лицу чији су иницијали Р.С, које је у бјекству, суди у одсуству.
Предложено је да од неких осуњмичених буде одузето 20.260 евра и 3.840 драхми, јер је ријеч о имовинској користи стеченој извршењем кривичног дјела, као и неколико аутомобила јер су били употријебљени за криминалне активности, наведено је у саопштењу.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.