Фото: Одузето 12 килограма марихуане и оружје
ДОБОЈ - Перо Бајуновић и Драган Лазић, обојица из Добоја, ухапшени су јер је полиција од њих одузела 12 килограма марихуане и одређену количину оружја.
Марихуана је пронађена код Бајуновића, а код Лазића оружје.
- Они нису ухапшени него су само криминалистички обрађени и даља процедура је у току, а они су пуштени на слободу - изјавио је начелник Сектора криминалистичке полиције ЦЈБ Добој Мирослав Милојевић.
Бајуновић и Лазић нису одраније познати полицији, али Милојевић је казао да су постојала одређена сазнања да се те особе баве препродајом дроге.
Припадници ЦЈБ Добој у сарадњи са Управом криминалистичке полиције МУП-а РС претресли су три локације у Модричи и то двије у Скугрићу и једну у Толиси.
Претресом куће Драгана Лазића у Толиси пронађено је оружје и муниција.
- Пронађена је полуаутоматска пушка са шест метака у спремнику и аутоматска пушка калибра са припадајућим оквиром и 30 метака, као и 55 метака истог калибра - казао је Милојевић.
Претресањем објеката које користи Бајуновић пронађено је 11,85 килограма марихуане, коју је узгојио ради продаје.
- Пронађена је стабљика са листовима у укупној тежини 6,65 килограма и листови индијске конопље од око 5,15 кг, као и сасушена биљка са сјеменкама укупне тежине 49,12 грама и опрема за паковање дроге - појаснио је Милојевић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.