Одсјекао себи прст испред Дома здравља

Н. Томашевић, Г. Обрадовић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Одсјекао себи прст испред Дома здравља

ДРВAР - Срето Звиздало из Мокронога код Дрвара, који је 18. априла са сјекиром ушао у Дом здравља у Дрвару и себи одсјекао прст, пребачен је на Одјељење неуропсихијатрије Клиничког центра у Мостару.

Портпарол МУП-а Ливањског кантона Ивица Врдољак је казао да против Звиздала највјероватније неће бити поднесена кривична пријава.

- У овом случају нема елемената кривичног дјела. Он никог другог није повриједио, нити је направио штету. Ради се о особи која има одређених психичких проблема и постоји потреба за лијечењем - истакао је Врдољак.

Звиздало је у сриједу око 15.30 часова возећи "опел кадет" великом брзином ушао у круг Дома здравља у Дрвару и том приликом је поломио сигурносну лампу на улазу.

Очевици су испричали да је стао на паркингу и из аутомобила изашао са сјекиром у руци.

- Ушао је у Дом здравља, а у рукама је носио сјекиру. Тада су медицинско особље и неколико пацијената који су се ту затекли побјегли у ординације или на улазна врата - казао је један очевидац који није желио да се представи.

Он је додао да је Звиздало галамио и викао, али је један пацијент успио да га ухвати и изведе испред Дома здравља.

Према његовим ријечима, Звиздало је највјероватније љут, јер је истјеран напоље, замахнуо и свом снагом сјекиром ударио по својој лијевој шаци и одсјекао прст.

- Крв је потекла на све стране. Медицинско особље је истрчало за њим, али су једва успјели да га смире и пруже му прву помоћ. Потом је превезен у болницу у Ливну - испричали су очевици.

Тог дана, према изјавама очевидаца, Звиздало је био пијан и гласно је причао о тешком стању у којем се налазе његова породица и он.

Након што је Срето Звиздало смирен запослени у Дому здравља обавијестили су полицију о инциденту о чему су узете изјаве од очевидаца.

Лијечен од алкохолизма

Љекари у дрварском Дому здравља казали су да им је Срето Звиздало одраније познат због лијечења од алкохолизма и неких психичких проблема.

Истакли су да он раније није правио проблем, нити је био насилан.

Звиздало, наводно, ради у комуналном предузећу и до сада није био склон насилним испадима и инцидентима.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.