Фото: Одређен притвор Саши и Радославу Наранчићу из Српца
Бањалука - Окружни суд у Бањалуци одредио је једномјесечни притвор лицима чији су иницијали С.Н. и Р.Н. због постојања основане сумње да су починили кривично дјело неовлашћена прозиводња и промет дрога, саопштено је из овог суда.
Рјешењем судије за претходни поступак Окружног суда одређено је да притвор може трајати најдуже до 25. августа 2019. године.
Тужилац Окружног јавног тужилаштва Бањалука предложио је одређивање притвора Саши /36/ и Радославу Наранчићу /63/ из Српца због бојазни да би боравком на слободи могли да ометају кривични поступак утицајем на свједоке.
Саша и Радослав Наранчић осумњичени су да су од почетка године до 25. јула у подруму помоћног објекта поред породичне куће мјесту Доњи Кладари, општина Србац, узгајали и производили марихуану, коју су потом припремали и паковали за даљу продају.
Њих су прошле седмице ухапсили припадници Агенције за истраге и заштиту БиХ /Сипа/ у оквиру оперативне акције кодног назива “Рис” током које су претресли стамбене објеката на двије локације на подручју Српца.
Портпарол Сипе Лука Миладиновић рекао је раније Срни да је откривена већа количина дроге, савремена лабораторија за узгој марихуане и већа количина новца, као и оружја разног калибра и муниције. /крај/д
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.