Фото: Одређен притвор Марку Муњизу
ПРИЈЕДОР - Основни суд у Приједору одредио је притвор за Марка Муњизу, осумњиченог за уцјену, речено је Срни у Окружном јавном тужилаштву.
Суд је прихватио приједлог Тужилаштва и одредио притвор од 30 дана за Муњизу који је синоћ ухапшен у акцији Управе МУП-а Републике Српске за организовани и тешки криминалитет.
Код њега је пронађено претходно обиљежених 10.000 КМ, као и технички уређаји, документација и други предмети који ће послужити као докази у даљем току истраге.
Осумњичени је од оштећеног новац тражио у замјену да не објављује садржаје који би могли штетити оштећеном.
Ријеч о кривичном дјелу уцјена из члана 233 Кривичног законика Републике Српске којим су прописане казне затвора у распону од шест мјесеци до 15 година.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.