Фото: Обрачун због 100 евра штете
БAЊA ЛУКA - Одлуку о притвору против Пере Калинића (53) из Бање Луке, који је осумњичен за покушај тешког убиства двојице суграђана браће Данијела (23) и Дарија (19) Коса, донијеће надлежно вијеће Окружног суда.
Судија за претходни поступак Желимир Лепир није се сагласио са приједлогом окружног тужиоца Aлександра Симоновића да Калинићу буде одређен притвор због опасности од бјекства, јер привремено ради у Aустрији, гдје му живи породица. Због тога је предмет прослиједио Вијећу, које ће данас о томе донијети одлуку. До тада ће Калинић бити задржан у притвору.
Калинић је осумњичен да је 2. августа, око 22.30 часова испред своје куће у улици Раде Кондића у бањолучком насељу Росуље браћи Кос ударцима ножем нанио повреде од којих се опорављају у Клиничком центру. Данијел је три пута убоден, у груди, руку и раме, а Дарио седам пута, у стомак, леђа и руке. Том приликом и Калинић је повријеђен али, послије указане помоћи у Клиничком центру, није задржан на лијечењу.
Повод за напад је, како су изјавила браћа Кос, била накнада од 100 евра, коју им је Калинић обећао због штете коју је својим “мерцедесом” причинио на њиховом возилу.
- Сматрам да нема основа за притвор. Наредио сам да се од осумњиченог одузму путне исправе, а забранио сам му да напушта територију Републике Српске до окончања кривичног поступка. Осим тога обавијестио сам и Центар јавне безбједности о томе да Калинићу не могу да издају другу путну исправу - истакао је судија Лепир.
Он је казао да је Перо Калинић изјавио да је био нападнут и да је нож користио да се одбрани. Према Лепировим ријечима, Калинић тврди да је претучен, а предочио је упутницу за болничко лијечење, коју је добио у Клиничком центру послије указане помоћи.
везани наслов: Петар Калинић покушао убити браћу Кос
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.