Незаконито саслушање свједока оборило пресуду инспекторима

Н. Т.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Незаконито саслушање свједока оборило пресуду инспекторима

Бањалука - Пресуда којом су некадашњи полицијски инспектори ЦЈБ Бањалука Срђан Радуловић (33) и Огњен Стијак (33) осуђени на 16 година и пет мјесеци затвора због организованог шверца наркотика и других дјела, пала је на Уставном суду БиХ између осталог и због незаконитог саслушања главног свједока Горана Бошњака.

Уставни суд БиХ укинуо је пресуду Врховног суда РС након што је усвојио апелације Срђана Радуловића, који је осуђен на 11 година, и Огњена Стијака, коме је изречена казна од пет година и пет мјесеци затвора.

Суд је утврдио да је у њиховом случају дошло до повреде права на правично суђење.

Радуловић и Стијак осуђени су у Врховном суду РС са колегом Марком Ковачевићем на укупно 22 године и пет мјесеци затвора због организоване трговине дрогом и других дјела. Према пресуди, они су шверцовали дрогу од почетка 2011. до октобра 2013. године.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.