МУП РС: Санкционисана 4.273 возача, 397 због вожње под дејством алкохола

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: МУП РС: Санкционисана 4.273 возача, 397 због вожње под дејством алкохола

БАЊАЛУКА - Припадници Министарства унутрашњих послова (МУП) Републике Српске санкционисали су 4.273 возача у акцији појачане контроле учесника у саобраћају.

Код 397 возача утврђен је алкохол у крви, 52 возача ухапшена су јер су имала више од 1,5 промила, док је осам возача одбило да се подвргне алко-тестирању.

Због утврђеног присуства дроге или психоактивних лијекова који се не смију употребљавати прије и за вријеме вожње, ухапшена су два возача, а 11 их је одбило тестирање, саопштено је из МУП-а.

У МУП-у истичу да је санкционисано 60 возача који су управљали возилом прије стицања права на управљање или са неодговарајућом категоријом, те 54 возача због истека потврде о регистрацији возила.

Санкционисано је 655 учесника због некориштења појаса, 227 због превоза дјеце на предњем сједишту и некориштења сједалице, 507 због техничке неисправности возила, а 1.229 због додатно постављених тамних фолија на стаклима возила.

Контрола је реализована од 16. до 19. јула на подручју полицијских управа Бањалука, Добој, Бијељина, Приједор и Градишка, а контролисана су 8.833 учесника у саобраћају.

Из МУП-а напомињу да је у току превентивна кампања “Вози опрезно, путуј безбједно”, коју Министарство реализује током јула и августа на подручју цијеле Републике Српске.

МУП апелује да се сви учесници у саобраћају придржавају прописа и вожњу прилагоде условима на путу и временским приликама.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.