Мигрант опљачкао тужитељку Тужилаштва БиХ у центру Сарајева

nezavisne.com
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Мигрант опљачкао тужитељку Тужилаштва БиХ у центру Сарајева

Сарајево - Гордана Босиљчић, тужилац Тужилаштва БиХ, тврди за “Независне” да ју је у центру Сарајева у суботу навече опљачкао мигрант из неке од арапских земаља.

Како је  објаснила, пљачка се одиграла у радњи “Амко” у Титовој улици.

“Жељела сам да купим намирнице и у једном тренутку сам осјетила да ме човјек који ме претходно пратио од књижаре 'Свјетлост',  гдје је сам стајао, ушао за мном у продавницу, пришао иза леђа, отворио рајсфершлус на руксаку завукао руку и извадио новчаник. Ухватила сам га за руку у нади да ћу спријечити крађу, али он се таквом силином истргао из мојих руку и почео да бјежи”, прича тужитељка и додаје да је била сама лице у лице са њим.

“Тамне је пути, око 25-30 година старости, снажан, мршав, висок око 185 центиметара, носио је црни качкет, имао је тамне очи, а на себи зеленкасту мајицу”, описала је тужитељка пљачкаша. Додаје да је потрчала за лоповом, али због повреде кољена није успјела да га стигне. Иако су људи сједили у околним кафићима и аутомобилима, за лоповом је једино још потрчала само продавачица из поменуте радње. Недуго затим су се вратиле у продавницу и позвале полицију.

“Заједно с полицијом смо сав догађај видјели на видео-надзору. Након тога сам отишла у полицију да дам изјаву. Нестао ми је новчаник са докуметима и са 150 марака у разним апоенима”, рекла је она. Додала је да је брзом интервенцијом полиције, њиховим и њеним искуством у струци пронађен новчаник са документима након сат времена, али без новца. Како каже, њено искуство указује на то да се ради о професионалном криминалцу јер је пљачку извео вјешто током дана у најпрометнијој улици у граду и продавници у центру града.

“Нажалост, ова и овакве њој сличне особе никада неће бити пронађене јер такве особе којима је ова земља без њене воље пружила гостопримство нигдје нису регистроване, не знате ко су, из које земље долазе, које су им намјере овдје и мислим да ће такве особе представљати велики проблем ове државе, града и градова и наших грађана”, сматра она. Наглашава да њена критика није против људи који бјеже од рата и несреће и покушавају пронаћи спас, већ против криминалаца који се крију иза избјеглица, као и због дезорганизације и небриге државе и хиљаде државних институција и агенција. Тужитељка је већ неколико пута и претходних година била мета пљачкаша, па су јој тако опљачкали кућу, стан и украли ауто.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.