Фото: Љубо Тошић испалио рафал у аутомобил пун људи
ПРЊAВОР - Становници прњаворског села Горњи Палачковци су од петка увече у шоку, пошто је њихов комшија Љубо Тошић (62) на сеоској раскрсници у Китићима испалио рафал у возило "BMW", којим је управљао Миленко Милијаш (35) из овог села, привремено запослен у Италији.
Тошић је отворио рафалну паљбу из аутоматске пушке.
- Осјетио сам да нешто пуца, али сам у први мах помислио да нешто није у реду са возилом. Само који тренутак касније видио сам Тошића да стоји са пушком у руци, поред пута. То ми је био сигнал да додам гас. Скренуо сам у оближње кукурузно поље - испричао је за "Глас Српске" Миленко Милијаш, који каже да је преживио класичну сачекушу помахниталог комшије.
Милијаш је стигао у завичај на одмор, а у петак послијеподне планирао је да посјети вашар у оближњој Дервенти. Тај дан, Велика госпојина, биће му као нови рођендан, јер је само захваљујући срећним околностима избјегао сигурну смрт.
Са Милијашем су у аутомобилу били и његова мајка Здравка и двоје дјеце од по девет година, једно његово и друго од Миленкове сестре.
- Када сам се прибрао, успаничене сапутнике, дјецу и мајку, некако сам одвезао до оближње куће Далибора Тошића, гдје су били безбједни. Све је било као у некаквом акционом филму, драматично и опасно. Позвао сам прњаворску полицију, чија је патрола брзо дошла на мјесто догађаја - каже Миленко.
Полицајци су затекли нападача Тошића у његовом дворишту. Када је примијетио долазак униформисаних лица одбацио је од себе аутоматску пушку. Била су ту још три оквира и 13 метака.
Предао се без отпора и одмах је приведен у прњаворску станицу полиције. "Глас Српске" сазнаје од извора блиског истрази да је Тошић рекао полицајцима како је планирао да убије Милијаша због неких старих, нерашчишћених рачуна са његовим оцем око земљишне парцеле.
На возилу су остали трагови од чак 20 метака, а очевици причају да се граничи са невјероватним да ниједан од испаљених хитаца није погодио никога од четворо путника у аутомобилу.
Становници Горњих Палачковаца ужаснути су понашањем Тошића, који раније није кривично одговарао. У овом мирном селу, удаљеном петнаестак километара од центра Прњавора, нико не жели јавно да говори о нападачу и његовој суманутој намјери, али сви осуђују такав начин покушаја освете према особама које са ко зна када насталом спорном ситуацијом, немају ништа.
Послије саслушања у прњаворској Станици јавне безбједности, Љубо Тошић је спроведен у Бању Луку, гдје му је јуче у Окружном суду одређен једномјесечни притвор.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.