Кренуо на посао, слетио са пута и погинуо

Г. Обрадовић, Т. Дерикућа
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Кренуо на посао, слетио са пута и погинуо

БAЊAЛУКA - Три особе погинуле су у саобраћајним несрећама које су се догодиле јуче и у недјељу увече на путевима у БиХ, потврђено је у полицији.

Погинули су Жељко Дојчиновић (30) из Бањалуке, Миле Вукојевић (74) из Козарске Дубице и Драган Ђуричић (50) из Брчког.

Жељко Дојчиновић (30) из Бањалуке погинуо је у саобраћајној несрећи која се догодила у недјељу око 21.50 часова у Булевару војводе Степе Степановић у бањалучком насељу Врбања. До несреће је дошло када је Дојчиновић управљајући "опел асконом" из правца Бањалуке према Врбањи послије изласка из кривине изгубио контролу над аутомобилом. Потом је слетио са коловоза у канал према ријеци Врбањи. Зауставио се на удаљености око 50 метара од мјеста на којем је слетио са коловоза. Несрећни Дојчиновић је остао на мјесту мртав.

- Знамо тог младића, радио је у оближњој пекари, гдје је кренуо на посао. Ово је страшно, био је то веома добар и вриједан момак - испричао је један од мјештана.

Како незванично сазнајемо, он је то вече кренуо на посао. Упоредо са њим кренуле су и његове колеге другим аутомобилом.

- Наводно су се они престизали и због тога је Дојчиновић изгубио контролу и слетио - испричао је један од мјештана Врбање.

У Центру јавне безбједности Бањалука саопштено је да се претпоставља да је узрок несреће то што Дојчиновић није бризну аутомобила прилагодио условима на путу.

У другој несрећи бициклиста Миле Вукојевић (74) из Козарске Дубице погинуо је када је на њега налетио "фолксваген пасат" којим је управљао Вања В. (20), такође из Козарске Дубице.

Несрећа се догодила јуче око осам часова на раскрсници улице Краља Петра Првог Ослободиоца и магистралног пута Козарска Дубица - Градишка, у непосредној близини породичне куће настрадалог Вукојевића.

Вукелићу је послије удара прво покушала да помогне његова невјенчана супруга, будући да се несрећа догодила испред њихове породичне куће, али он је преминуо на лицу мјеста.

- Из дворишта сам видјела да га је одбацио аутомобил и одмах сам притрчала да му помогнем мислећи да је можда жив. Лежао је на путу и није давао било какве знакове живота и видјела сам да му је повријеђена глава", испричала је у шоку Веселка Секулић, невјенчана супруга настрадалог Вукојевића.

Она је потврдила да је настрадали бициклом, као и свако јутро, кренуо да купи новине.

- Послије су дошли возило Хитне помоћи и полиција, али мој супруг је већ био мртав. Возач аутомобила који га је ударио је младић. Стао је и од шока није могао да говори само се држао за главу - рекла је Секулићева.

Само један час прије ове несреће на путу Брчко - Лончари у мјесту Плазуље догодила се тешка саобраћајна несрећа у којој је погинуо Драган Ђуричић. У овој несрећи учествовала су три возила: комби "фолксваген", "мерцедес" и "голф 2".

Несрећни Ђуричић се налазио у "голфу", а до несреће је, како незванично сазнајемо, дошло када је возач "мерцедеса" прешао на супротну страну и ударио у "голф", који је од силине удара одбачен на комби који се кретао иза њега.

Камера

Комшије настрадалог бициклисте Милета Вукојевића нису могле да потврде да ли се возач аутомобила који је у њега ударио у тренутку несреће кретао великом брзином. Они истичу да се у улици испред њихових кућа возила крећу веома брзо.

- Цијелу несрећу је снимила и полицијска камера, која је постављена на раскрсници удаљеној десетак метара од мјеста несреће. Камера, међутим, није препрека возачима који овдје возе веома брзо - казале су комшије настрадалог Вукојевића.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.