Котор Варош: Дјечак скочио у ријеку Бовас и погинуо

nezavisne.com
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Котор Варош: Дјечак скочио у ријеку Бовас и погинуо

Котор Варош - Малољетник А. Ј. (17) из Котор Вароша преминуо је у уторак од тешких повреда које је задобио приликом скока у ријеку Бобас код Котор Вароша, потврђено је у уторак у полицији.

У Центру јавне безбједности Бањалука рекли су да се трагедија догодила у уторак око 13.30 часова, када је дјечак скочио у ријеку.

- Тада је, наводно, ударио главом у камен који је био у ријеци и задобио тешке повреде. Послије тога превезен је у Дом здравља у Котор Варошу - рекли су у полицији.

Послије указане љекарске помоћи у Котор Варошу дјечак је упућен према Универзитетској болници - Клиничког центра Бањалука

У овој установи су рекли да је око 14.30 часова у уторак у санитетским возилом Дома здравља Котор Варош и у пратњи медицинског техничара довезен поменути дјечак.

- По пријему пацијент није давао знаке живота. Примљен је у Клинику за анестезију и интезивно лијечење, гдје се одмах приступило реанимацији пацијента, нажалост безуспјешно - рекли су у болници.

Мјештани су шокирани овом трагедијом, али кажу да их је зачудило што је отишао јуче на ријеку Бобас да се купа.

- Мјесто гдје се догодила несрећа је удаљено од кућа, а ријека је веома брза и мјештани долазе да се ту купају углавном викендом. Највјероватније је био са пријатељима који су га успјели извући послије скока и одвезли до болнице - рекао је један од мјештана.

Он је додао да је ријеч о веома добром дјечаку и да је ова трагедија погодила све мјештане Котор Вароша.

Г. О.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.