Фото: Камион покосио жену наочиглед дјеце
Билећа - Професорица драматургије Јоана Пузуна-Хојка (49) из Пољске погинула је када ју је, док је стајала поред паркираног аута на граничном прелазу Делеуша код Билеће, прегазио камион којем су највјероватније отказале кочнице, а чији возач у том тренутку није био за воланом.
Стравична несрећа догодила се наочиглед њеног супруга и двоје малољетне дјеце, који су били у аутомобилу, а једно дијете је тешко повријеђено приликом удара теретњака. До трагедије је дошло у четвртак поподне када је породица из Пољске чекала да их контролишу гранични службеници. У несрећи су учествовали камион “сканија”, “поло”, “голф 2” и “рено меган”, у којем се налазила ова четворочлана породица.
Према незваничним информацијама, до несреће је дошло у тренутку када је професорица изашла из аутомобила да отвори гепек у потрази за личним документима, док су супруг и дјеца остали у возилу. Ова породица се враћала с одмора у Црној Гори.
- Један од камиона који су били паркирани у близини је налетио на паркирани “рено” и несрећну жену. За то вријеме, возач теретњака налазио се у просторијама Граничне полиције. Прво је камион ударио у “поло” и “голф”, а затим прегазио Пољакињу - рекао је извор близак истрази.
На лице мјеста стигле су полиција и екипа хитне помоћи, али, нажалост, Пољакињи није било спаса. Повријеђено дијете превезено је у требињску болницу, али у овој здравственој установи нису жељели да се изјашњавају о степену његових повреда. Саобраћај на овом прелазу је након несреће био обустављен током увиђаја. Незванично, утврђено је да је ручна кочница у камиону била подигнута.
Др Јоана Пузуна-Хојка је била театролог, позоришни критичар и академски професор. Радила је као директор позоришта “Витолд Гомбровиц” у граду Гдунија те као професор на Одсјеку драме при Универзитету Гдањск. Рођена је у Гдунији, а живјела у Гдањску
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.