Фото: Изгорјело 20 тона меса у хладњачи
Љубиње - У пожару који је избио на камиону хладњачи, власништво Месне индустрије "Горановић" из Никшића, није било повријеђених, а изгорјело је 20 тона свјежег меса у петак увече на магистралном путу између Стоца и Љубиња, у близини ентитетске границе.
Возач је успио да у посљедњи час искочи из кабине у којој је букнуо пожар, чији је узрок највјероватније квар на електричној инсталацији возила. У страху, возач није успио ни да узме лична документа из кабине у пламену.
Када се опоравио од шока и уз помоћ колеге који је возио другу хладњачу исте фирме, која га је слиједила, обавијестили су полицију и ватрогасце. Пожар је угашен за тачно 72 минута, а за то вријеме био је потпуно блокиран саобраћај у оба правца на поменутом дијелу пута. Возило је потпуно изгорјело, као и 20 тона свјежег меса које је превожено из Холандије за Црну Гору. На сву срећу, нико није повријеђен, а причињена је велика материјална штета.
Драма је почела када се запалила кабина камиона и у тим тренуцима хладњача са товаром била је безбједна. Пожар је букнуо на удаљености од 4,5 километара од центра Стоца и 15 километара од Љубиња, на територији која је око километар унутар Републике Српске.
- Патрола МУП-а РС из Берковића, у чијој је надлежности ово подручје, за 20 минута стигла је на лице мјеста, блокирала саобраћај и обезбиједила мјесто несреће. Неколико тренутака касније стигла су и два ватрогасца Ватрогасне јединице из Љубиња, али без средстава и возила за гашење - казао је један Требињац, очевидац овог догађаја, који је желио да остане анониман.
Према непотврђеним информацијама, љубињски ватрогасци, чија је ово зона одговорности, један час су безуспјешно покушавали да покрену камион-цистерну која је могла да угаси овај пожар.
Послије пола часа пожар је захватио и пластичну масу од које је направљен већи дио хладњаче. Потом се ватра разбуктала и захватила товар са 20 тона свјежег меса, са којим је хладњача прешла пут дуг 1.700 километара из Холандије.
Неколико власника аутомобила покушали су да својим противпожарним апаратима угасе пожар, али безуспјешно. Више од једног часа од избијања пожара на лицу мјеста се појавило добро опремљено возило Ватрогасне бригаде Столац, удаљеног око пет километара од мјеста несреће. Акција гашења је трајала свега неколико минута, али од цијелог камиона хладњаче и товара није било ништа.
Запаљено возило стајало је на великом успону и пријетила је реална опасност да хладњача, која је личила на буктињу, усљед експлозије гума крене уназад, гдје се налазила колона заустављених возила.
Неки возачи, свјесни ризика, помјерили су своја возила, док се једна група одлучила за повратак у Столац.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.