Из суднице: Војину Галићу одређен једномјесечни притвор

Горан Обрадовић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Из суднице: Војину Галићу одређен једномјесечни притвор

БAЊAЛУКA - Против Војина Галића (71) из Бањалуке који је осумњичен за изазивање опште опасности, спречавање службеног лица у обављању службених радњи и недозвољену производњу и промет оружја или експлозивних материја одређен је једномјесечни притвор у бањалучком Основном суду.

У Окружном тужилаштву Бањалука речено је јуче да је притвор затражен због сумње да би Галић могао поновити кривично дјело, ометати поступак утицајем на свједоке и да би се пуштањем на слободу створила стварна пријетња нарушавању јавног реда и мира.

Галић се у петак послије преговора са полицијом предао након што је бацио шест ручних бомби, од којих су двије експлодирале, на судске извршиоце и полицајце који су дошли да би обавили деложацију из куће у бањалучкој улици Мирка Ковачевића.

Овом приликом нико није озбиљније повријеђен, а извор близак истрази је рекао да су од детонације само угрувана два припадника Судске полиције РС. Деложација је одгођена, а у Основном суду су рекли да ће накнадно заказати нови термин деложације.

Кућу у Бањалуци Галић је мијењао 1994. године са сестрама Исметом Маглајлија и Халидом Маглајић за своју кућу у Сарајеву. Њихови насљедници Сеад, Сеид и Маида Маглајлија поднијели су 2001. године тужбу, у којој траже поврат куће у Бањалуци. Бањалучки Основни суд је 2007. године поништио одлуку о замјени и одредио да се кућа мора вратити насљедницима.

Приликом прошлогодишњег покушаја деложације Галић је запријетио да ће се спалити бензином.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.