Фото: Из суднице: Саван Пећанац пуцао у брата и снаху, а потом отишао смијући се
БAЊAЛУКA - Саван Пећанац (59) из Брезика код Градишке, који је оптужен за покушај убиства два лица пуцао је из близине у брата Ненада (57) и снаху Борку (57), која је од повреда преминула четири дана касније, а потом је сјео на трактор који је одвезао смијући се.
Ово је јуче у бањалучком Окружном суду изјавио Ненад Пећанац. Он је навео да је са братом Саваном био у свађи од 2005. године због оставинске расправе око имања послије смрти мајке.
- Саван је 23. септембра прошле године дошао испред моје куће и када сам му рекао да нема шта да тражи код нас, да иде, почело је нагуравање. Изгурао сам га од улаза куће и вратио се унутра - рекао је Ненад и додао да је тада чуо пуцањ.
Казао је да је у том тренутку излетио напоље и видио супругу да лежи у крви, а брата како се удаљава према путу са пиштољем.
- Рекао сам му: "Пуцај, кукавицо у мене, што уби жену", а он је без упозорења, испалио неколико хитаца и ранио ме. Потом је сјео на трактор и са смијехом отишао - изјавио је Ненад Пећанац.
Вјештак балистичар Жарко Јурковић јуче је објаснио да је метак који је извађен из главе настрадале Борке Пећанац (57), испаљен из пиштоља "ЦЗ М57", а који је одузет од Савана Пећанца. Вјештак Ђорђе Оџаковић рекао је да су на рукама оптуженог пронађени трагови барута.
Према оптужници бањалучког Окружног тужилаштва, Саван Пећанац се 23. септембра довезао трактором пред кућу брата Ненада у заселак Брезици код Ламинаца у општини Градишка и послије краће свађе испалио четири хица из пиштоља "ЦЗ М57" према Ненаду и његовој супрузи Борки. Даље се наводи да је Борка погођена у главу и од тих повреда је преминула 27. септембра, док је метак Ненаду простријелио руку и окрзнуо лице.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.