Из суднице: Саслушање полицајаца због жалбе Новаковића

Горан Обрадовић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Из суднице: Саслушање полицајаца због жалбе Новаковића

СПЛИТ - Суђење Милутину Новаковићу (56) из Источног Сарајева, који је у јулу прошле године у Макарској ухапшен са 21 килограмом хероина, биће настављено 3. марта у Жупанијском суду у Сплиту.

Потврдио је ово за "Глас Српске" портпарол овог суда Невен Цамбј додајући да ће тада бити саслушани полицајци и инспектори из Макарске.

- Новаковић се жалио да су током хапшења и истраге биле бројне неправилности на његову штету, па ће због бити саслушани полицајци и инспектори који су радили на том случају - испричао је Цамбј.

Милутин Новаковић ухапшен је 19. јула прошле године у Макарској са 21 килограмом хероина вриједним више од два милиона марака.

Дрога је тада пронађена у задњем бранику аутомобила "шкода фабија", која је била паркирана поред тениских терена у Макарској, а коју је он возио.

Према резултатима истраге, Новаковић је непосредно прије него што је ухапшен, разговарао са једном особом за коју се претпостављало да је купац те дроге. Послије хапшења Новаковић је полицији негирао било кавку повезаност са кријумчарењем дроге и испричао да му је све намјестио један његов познаник под надимком Оги и да он уопште није ни знао да се дрога налази у у аутомобилу.

Према тадашњим информацијама, Оги којег помиње је Огњен Николић, власник једног угоститељског објекта у Палама.

Новаковић је истакао да је поменути аутомобил изнајмио у једној сарајевској рентакар агенцији и да је у Макарску дошао на море.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.