Фото: Из суднице: Провалнику 15 мјесеци затвора
БAЊA ЛУКA - Миљан Ивић (33) из Куљана код Бање Луке, осуђен је у бањолучком Основном суду на једну годину и три мјесеца затвора због тешких крађа и прикривања.
Њему је изречена јединствена казна од двије године затвора, јер је раније правоснажном пресудом био осуђен на једну годину затвора, такође због тешких крађа и прикривања.
Пресуду је изрекао судија Драган Улетиловић, а претходио јој је споразум који је Ивић закључио за Окружним тужилаштвом.
Ивић је признао да је у фебруару и марту ове године починио три тешке крађе и једно прикривање у Бањој Луци. Тако је 8. фебруара у послијеподневним часовима провалио у просторије предузећа "ESTV посредовање и заступање", које је смјештено у приземљу куће у улици Јована Дучића. Украо је два преносна лаптоп рачунара са пуњачима, чија је укупна вриједност око 2.000 марака.
Ивић је из стана у улици Саве Мркаља украо мобилне телефоне, мушку јакну "вијетнамку" и друге предмете вриједне око 2.000 марака. Ову провалу починио је 7. марта.
Сутрадан, 8. марта је око 15 часова провалио у просторије предузећа "Одштетни центар" и украо лаптоп са пуњачем чија је вриједност око 1.000 марака.
Ивић је од 17. до 19. новембра прошле године у Бањој Луци држао предмете који су украдени из просторија Демократског народног савеза, односно LCD монитор, кућиште рачунара са инсталираним DVD уређајем, два звучника и тастатуру за рачунаре.
Те премете продао је Г. М. који је радио на тезги у Aлеји Светог Саве за 70 марака. Ивићу је продужен притвор у којем се налази од 9. марта.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.