Из суднице: Признао напад ножем и предао оружје

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Из суднице: Признао напад ножем и предао оружје

СAРAЈЕВО - Aдис Муратовић (30) из Берана у Црној Гори, са пребивалиштем у Сарајеву, признао је полицији да је убо ножем Далибора Ганију и предао оружје, али и рекао да је то урадио у самоодбрани.

Ово су на суђењу Муратовићу у Сарајеву испричали припадници МУП-а Кантона Сарајево Нијаз Фазлић и Семир Лендо.

Фазлић и Лендо су испричали да су радио-везом у ноћној смјени обавијештени да се на Ступу у кафићу "Олимпус" догодило наношење повреда ножем и да је у току потрага за непознатим нападачем, који је побјегао.

- Након што смо добили опис осумњиченог кренули смо у потрагу. Врло брзо послије тога у Малој алеји на Илиџи, у близини фонтане, зауставили смо и легитимисали Муратовића, који је одмах признао да је некога збо и предао нам нож на преклапање - рекао је Фазлић и истакао да је Муратовић укратко испричао шта се догодило.

Он је додао да је Муратовић плакао док је причао да је нападнут када је покушао да изађе из кафића.

- Колико се сјећам казао је да му неко није дао да изађе због чега је неког убо ножем у самоодбрани - истакао је Фазлић.

Муратовићу, који се брани са слободе, суди се јер је, према оптужници, 2. октобра прошле године у кафићу "Олимпус" пијан убо ножем Далибора Ганију послије свађе са њим. Муратовић је том приликом Ганију ножем убо у предјелу стомака. Због озбиљности повреда Ганија је пребачен у Клинику за анестезију и реанимацију гдје је задржан на лијечењу.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.