Фото: Из суднице: Двије године затвора за смрт двојице сапутника
БAЊA ЛУКA - Недељко Балабан Баки (23) из Градишке, осуђен је у бањолучком Окружном суду на двије године затвора због угрожавања јавног саобраћаја и погибије два лица. Њему је изречена и трогодишња мјера забране управљања моторним возилом Б категоријe.
Пресуду је изрекло Вијеће тројице којим је предсједавао судија Желимир Лепир. Балабан је на главном претресу признао кривично дјело у присуству окружног тужиоца Aлександра Симоновића и адвоката Миле Кнежевића.
У пресуди се наводи да је Балабан узроковао тешку саобраћајну несрећу која је имала трагичне посљедице, смрт Aлександра Рачића (23) и Вујадина Грлице (24). Несрећа се догодила на магистралном путу Бања Лука - Градишка у Новој Тополи 29. јуна ове године, око један час послије поноћи.
Грлица и Рачић били су Балабанови сапутници у "хонди акорд". Несрећа се догодила кад је Балабан возећи брзином од 116 километара на час, на дијелу пута гдје је дозвољено максимално 80 километара на час, претекао непознато теретно возило. Блабан је био у стању тешког пијанства, са 2,34 промила алкохола у крви.
Кад се вратио у десну коловозну траку, слетио је са коловоза, а возило се више пута преврнуло. Тад је погинуо Рачић, док је Грлица усљед тешких повреда преминуо 4. јула у бањолучком Клиничком центру.
Судија Лепир је образлажући пресуду рекао да је изречене минимална казна за овако тешко кривично дјело. Он је казао да суду узео низ олакшавајућих околности као што су признање и кајање оптуженог, који је истакао да му је то све тешко пало, јер су погинули његови пријатељи и комшије.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.