Фото: Из суднице: Дилер осуђен на двије године затвора
ДОБОЈ - Вијеће Окружног суда у Добоју, на основу споразума о признању кривице, осудило је Ризаха Шкиљу званог Рићко (37), из Шија код Тешња, на затворску казну у трајању од двије године.
Он је био оптужен да је заједно са Жељком Тргићем у периоду од 4. маја до 4. новембра 2009. године организовао мрежу препродаваца дроге.
- Ема Хелезовић, Вахида Шкиљо, Бојана Шестић, Фреди Aрифи, Дамир Хасић, Aмер Чамyић, Добривоје Васиљевић, Матко Чандић, Дарко Поповић, Aлен Мусић, Саша Жупан, Ненад Јагањац, Елдин Каметовић и Слободан Перић као припадници мреже препродаваца и посредника продавали су дрогу за Ризаха и Тргића - наведено је у пресуди.
Ова група се бавила трговином марихуане, хероина, амфетамина-спида и екстазија, а осим директне продаје бавила се и посредовањем у шверцу наркотика.
У одвојеном поступку вијеће Окружног суда у Добоју осудило је и Ему Хелезовић (24), Вахида Шкиљу (37), Бојану Шестић (28) и Фредија Aрифија (24) на условну казну затвора од двије година, коју неће одслужити уколико у року од три, а Aрифи у року од четири године не учине ново кривично дјело.
Приликом претреса "форда фокус", којим је управљао Ризах, а на мјесту сувозача се налазила Шестићева, 21. јула 2009. године, полиција је пронашла 133 комада екстазија, 28 грама амфетамин-спида, 4,69 грама марихуане, четири опушка марихуане и четири сјеменке индијске конопље.
Код Ризаха и Шестићеве пронађене су пластичне врећице са траговима прашкасте материје и марихуане, пакет цигарет-папира, пакетић марихуане и пакетић амфетамин-спида.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.