Из суднице: Далибор Батић и Бојан Јаковљевић признали кривицу за разбојништво

Небојша Томашевић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Из суднице: Далибор Батић и Бојан Јаковљевић признали кривицу за разбојништво

БAЊA ЛУКA Далибор Батић (26) и Бојан Јаковљевић (26) оптужени за разбојништво над брачним паром Јагицом и Милом Поповић у Ламинцима признали су кривицу по измијењеној оптужници на јучерашњем суђењу у Окружном суду у Бањој Луци.

Трећеоптужена Гордана Мајкић негирала је кривицу, па ће јој се судити на одвојеном суђењу.

Предсједник Судског вијећа Весна Станковић-Ћосовић заказала је изрицање пресуде Јаковљевићу и Батићу за данас.

Браниоци оптужених, Батића и Јаковљевића, адвокати Милета Бошковић и Симо Тошић затражили су од суда да примијени одлуку о ублажавању казне у овом случају приликом изрицања пресуде.

- Мој брањеник признао је дјело, а уз то није осуђиван, породичан је човјек, има мало дијете. Осим тога, дјело је починио пијан, вратио је дио новца те изразио кајање и то су олакшавајуће околности - рекао је Бошковић.

Тошић је нагласио да ни Јаковљевић није "долазио у сукоб са законом", те да се каје и није осуђиван, а био је пијан у вријеме извршења дјела.

Према наводима оптужнице, Јаковљевић и Батић су у сарадњи са Горданом Мајкић и Бориславом Вукосављевићем (36) уз пријетњу оружјем од брачног пара Јагице и Миле Поповића у Ламинцима код Градишке 29. јуна отели 4.250 марака. Оптужница је измијењена у дијелу чињеничног описа, али не и квалификације дјела. Према тим измјенама, Батић и Јаковљевић кажу да Мајкићева није знала шта ће урадити, а Батић тврди да пиштољ и руксак коришћени у овом дјелу нису његови и да није везао Јаковљевиће.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.