Из суднице: Бурић: Убиство сам признао под присилом

Небојша Томашевић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Из суднице: Бурић: Убиство сам признао под присилом

БAЊA ЛУКA - Семир Бурић из Орахова код Градишке на јучерашњем суђењу у бањолучком Окружном суду рекао је да је изјаве у којима је признао да је 12. фебруара 2001. године напао комшију Лазара Грбића, за чије убиство је оптужен, дао под присилом у полицији.

Он је ово рекао послије читања његових различитих изјава датих у полицији и истражном судији непосредно послије смрти Грбића. Бурић је у изјавама полицији рекао да је дошао до куће Грбића, са којим се раније свађао, око 22 часа, ушао кроз прозор и аутоматском пушком га ударио по глави и побјегао. Грбић је касније од повреда преминуо.

Послије те изјаве, Бурић је истражном судији негирао све то, па  је јуче истакао да је тај исказ дат судији тачан. Он је поновио да га је полицијски инспектор Јово Шиник савјетовао да призна полицији, а истражном судији каже истину.

На јучерашњем суђењу прочитани су искази свих до сада саслушаних свједока, изјава вјештака јер је од претходног суђења протекло више од 30 дана, па према закону поступак је морао кренути изнова. Тиме је доказни поступак у овом случају завршен.

Према оптужници, Бурић је 12. фебруара 2001. године у 23.30 часова у селу Орахова код Градишке ушао кроз отворен прозор у кућу Лазара Грбића и ударио га пушком по глави.

Грбић је од тешких повреда преминуо десет дана касније у Клиничком центру Бања Лука. Бањолучки Окружни суд је  Бурића 19. септембра 2001. године ослободио оптужби за убиство, али га је осудио на седам мјесеци затвора због неовлашћеног посједовања аутоматске пушке. Послије жалбе тужилаштва, Врховни суд РС је 15. априла 2002. године укинуо ослобађајућу пресуду и наложио поновно суђење оптуженом.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.