Фото: Из саобраћаја искључено 155 возача због алкохола
БАЊАЛУКА - Бањалучка полиција искључила је из саобраћаја протеклог викенда 155 возача који су били под дејством алкохола.
Због утврђене количине алкохола у организму веће од 1,5 промила ухапшено је 19 возача који су задржани у службеним просторијама до истрежњења.
Због присуства од 0,81 до 1,5 промила алкохола у организму санкционисано је 38 возача, а 96 возача због утврђене количине алкохола од 0,31 до 0,80 промила.
Због алкохола је санкционисано и пет "младих возача", односно млађи од 21 године или са мање од три године возачког искуства, саопштено је из Полицијске управе Бањалука.
Полиција је током акције појачане контроле учесника у саобраћају издала 157 прекршајних налога.
Контролисано је 4.945 учесника у саобраћају, а алкотестирано 4.925 возача.
Полицијска управа Бањалука апелује на учеснике у саобраћају да поштују законске одредбе, а посебно на возаче да не управљају возилом под дејством алкохола и да одговорним понашањем заштите себе и друге.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.