Фото: Из коцкарнице украли 20.000 КМ
БAЊAЛУКA - Бањалучка полиција трага за двјема особама осумњиченим да су јуче ујутру опљачкале пословницу коцкарнице "Aдмирал клуб" у улици Уроша Предића у насељу Борик из које су однијели око 20.000 марака.
Извор близак истрази испричао је да су пљачкаши око 8.40 часова упали у "Aдмирал клуб", разоружали обезбјеђење и пријетећи радници затражили да им преда пазар.
- Обојица су били наоружани пиштољима и на глави су имали фантомке. Када су ушли у коцкарницу унутра се налазило четири-пет гостију. Они су одмах разоружали обезбјеђење и почели да пријете радници Ј. Б. тражећи да им да сав новац. Један лопов је држао госте и обезбјеђење "на нишану" док је други од раднице тражио паре. Она је из страха разбојнику предала око 20.000 марака послије чега су побјегли - испричао је извор близак истрази и додао да је пљачка трајала мање од минута.
Он је рекао и да се у поменутом објекту налазе безбједносне камере које су снимиле пљачку што би полицији требало да олакша потрагу за лоповима.
- Полиција је изузела доказе и снимке који ће им сигурно помоћи у проналаску пљачкаша. Првим прегледом снимака са надзорних камера може се претпоставити да је ријеч о двјема млађим особама - истакао је наш извор.
Додао је да су пљачкаши у "Aдмирал клуб" дошли пјешке и да су са плијеном највјероватније побјегли према улици Саве Ковачевића.
Запослени у "Aдмирал клубу" казали су "Гласу Српске" да због интерних правила фирме не могу говорити о пљачки.
Радници у продавницама које се налазе у близини коцкарнице истакли су да нису ништа видјели ни чули и да су за пљачку сазнали тек када је дошла полиција.
У близини "Aдмирал клуба" налази се и такси стајалиште, а таксисти су испричали да у вријеме пљачке нико од њих није био на стајалишту.
Коцкарнице "Aдмирал клуба" и прошле године су биле на мети пљачкаша. Драган Петровић (22), Ђоко Митровић (23) и Спасоје Лукић (32) из Лакташа средином септембра прошле године опљачкали су лакташку пословницу те коцкарнице и украли око 4.000 марака.
Они су због ове пљачке и провале у кућу у Лакташима почетком децембра прошле године осуђени на десет и по година затвора. Петровић и Лукић су добили по четири, а Митровић двије и по године затвора.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.