И Рамско језеро узело жртву

Сања Амиџић
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: И Рамско језеро узело жртву

Прозор - Д. Д. (35) из Црнића код Крешева утопио у Рамском језеру код плаже Лагуна у мјесту Подбор код Прозора.

Трагедија се догодила у суботу око 16.30 часова када је на језеро дошла група од осам младића и дјевојака ради роштиљања и купања.

Из Министарства унутрашњих послова Херцеговачко-неретванског кантона рекли су да је утапање пријављено у касним поподневним часовима.

- На терен су одмах упућене екипе полиције и Хитне помоћи, али несрећном купачу, нажалост, није било спаса - казали су у поменутом МУП-у. 

Према незваничним информацијама, група момака и дјевојака цијели дан се дружила и купала у језеру.

- Несрећни младић скочио је у воду да се освјежи и почео је да се дави. Пријатељи су покушали да му помогну, али нису успјели - казао је један од очевидаца који није желио да му објавимо име.

Додао је да су у помоћ притекли и младићи који су били недалеко до те групе који су утопљеника и извукли на обалу.

- Покушали су да га реанимирају, али спаса није било - казао је наш извор.

Ово је само једна у низу несрећа које су се десиле овог љета на ријекама и језерима у БиХ.

У Борачком језеру у Коњицу за само десет дана утопила су се двојица младића. Почетком августа утопио се младић из Хаџића, а недуго затим и Т. М. (23) из Високог.

Треба споменути и да се ове године на језеру Томашица утопила Приједорчанка Дрена Јовић (18), Данијел Галић (17) из Мркоњић Града утопио се на језеру Балкана у том граду, а два несрећна случаја забиљежена у Теслићу, као и један у Зеници.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.