Фото: Градишка: Мерцедесом усмртио жену док је прелазила пут
Градишка - Пјешак Борка Бороја (73) из Градишке преминула је од повреда које је задобила када је на путу Градишка - Бањалука, у мјесту Брестовчина, ударио "мерцедес" којим је управљао Марко Гвозден из Градишке.
Наводећи њихове иницијале, из Центра јавне безбједности Бањалука је саопштено да се несрећа догодила у сриједу око 20.10 часова.
- У несрећи је жена задобила тешке повреде и одмах је превезена у Клинички центар Бањалука. Убрзо затим је преминула. Узрок ове несреће биће познат послије истраге и вјештачења трагова - рекли су у полицији.
У Клиничком центру Бањалука, наводећи иницијале Бороје, потврдили су да је она преминула у болници око 23.25 часова истог дана када је и довезена.
- Пацијенткиња Б. Б. из Градишке је примљена у Клинички центар Бањалука у бесвјесном стању, и уз све предузете мјере реанимације, љекари нису успјели да је спасе - рекла је службеник за односе с јавношћу КЦ Бањалука Наташа Штркић.
Извор близак истрази рекао је да се несрећа догодила на дијелу пута који није добро освијетљен, што је један од могућих узрока трагедије.
- Сумња се да се возач кретао из правца Ламинаца према Градишци. Код мотела "Слобин ранч" старица је покушала да пређе пут у тренутку када је наишао "мерцедес", чији је возач покушао да избјегне несрећу, али није успио, па ју је ударио - рекао је извор близак истрази.
Увиђај ове несреће обавили су припадници полиције из Градишке под руководством Окружног тужилаштва Бањалука.
У овом тужилаштву су казали да је дежурни тужилац Миодраг Букарица наредио предузимање свих потребних вјештачења и других радњи како би се утврдио узрок несреће.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.