Фото: Експлозија под аутомобилом власника Aрагоста инвеста
БAЊAЛУКA - Полиција трага за особама које се у недјељу око 23.30 часова у бањалучком насељу Ханиште активирале експлозивну направу испод аутомобила "ситроен берлинго" власништво приватног грађевинског предузећа "Aрагоста инвест" из Бањалуке.
Од експлозије су осим аутомобила оштећене и фасаде на околним зградама, а повријеђених није било.
У Центру јавне безбједности Бањалука казали су "Гласу Српске" да увиђај још није завршен и да не могу давати више информација о експлозији.
Власник предузећа "Aрагоста инвест" Вељко Јарић изјавио је за "Глас Српске" да је сигуран да се ради о грешци и да је на мети био неко други, а не он.
Један од станара испричао је да је био у стану када се зачула експлозија.
- Није била јака експлозија. Касније сам чуо галаму улици и кад сам погледао кроз прозор видио сам полицију и још неке људе - испричао је он и додао да се у истој улици гдје је био паркиран аутомобил налазе канцеларије предузећа "Aрагоста инвест", а да ту живи и власник предузећа.
Предузеће "Aрагоста инвест" бави се грађевинарством и један је од највећих инвеститора у станоградњи у Бањалуци.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.