Фото: Двојица погинула, један тешко повријеђен
БAЊA ЛУКA - Жељко Слијепчевић (37) и Бранимир Радиша (35), оба из Градишке, су погинули, а Драган Плиснић тешко је повријеђен у саобраћајној несрећи која се догодила јуче око 13 часова у Чатрњи, на путу Козарска Дубица - Градишка.
До несреће је дошло када је Плиснић, управљајући "форд фијестом" у којој су били Слијепчевић и Радиша, слетио у ријеку Јабланицу. Како незванично сазнајемо, полиција сумња да је узрок несреће превелика брзина, а сумња се да је Плиснић био пијан.
- Плиснић је, крећући се из Козарске Дубице према Градишци, доласком у мјесто Чатрња изгубио контролу над аутомобилом и слетио са пута у воду. Нисмо сигурно да ли је он испао из аутомобила, или је испливао и позвао помоћ - рекао је наш извор, додајући да је Плиснић задобио потрес мозга и посјекотине по тијелу.
Један од младића који се затекао ту у тренутку несреће испричао је да је кренуо аутомобилом са посла када је испред њега истрчао њему непознат човјек, који је био крвав и заустављао аутомобиле.
- Одмах сам стао и он је испричао да су слетјели у ријеку, те да се у аутомобилу налазе још двије особе. Истог тренутка позвали смо полицију и Хитну помоћ, који су стигли брзо и одвезли Плиснића - испричао је тај младић.
Мјештани који живе у Чатрњи причају да је Плиснић ишао из Козарске Дубице ка Градишци и да није познавао Слијепчевића и Радишу, већ је он стао да их повезе.
- Њих двојица раде на пилани и кренули су кући када је он наишао и стао да их повезе. Очигледно је ишао веома брзо јер је аутомобилом прешао у другу траку и слетио у ријеку - рекао је један од мјештана и додао да су се и раније на овом мјесту дешавале несреће.
Марко Марић (64), бескућник из села Забрђе код Челинца, погинуо је у саобраћајној несрећи која се у уторак увече догодила на магистралном путу Бања Лука - Котор Варош.
Како незванично сазнајемо, аутомобил "киа" је возио Ђорђе Сердар. Он је око 19.20 часова возећи овим путем прегазио Марића, који је лежао на коловозу.
Марић је претходно, наводно, био код неког у селу на печењу ракије, а у овом крају је и познат као лице склоно алкохолу.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.