Фото: Агенције
БЕОГРАД - Дјечак из Алексинца настрадао је јуче након што се оклизнуо и пао са водопада Тупавица на Старој планини! Он се, наводно, оклизнуо када је покушао да стане на камен који је био обложен алгама!
Вијест о страшној трагедији пренијела је и Телевизија Пирот која је навела да је екипа Хитне помоћи, по изласку на лице мјеста, могла да констатује само смрт дјечака. Према информацијама до којих је дошла Телевизија Пирот, како је објављено на њиховој Фејсбук страници, до трагедије је дошло јуче нешто прије 15 сати.
- Дете које је у пратњи родитеља боравило на водопаду Тупавица на Старој планини, попевши се ка врху водопада, оклизнуло се и пало. У Хитној медицинској помоћи Пирот, потврђено нам је да је, када је екипа лекара стигла, могла само да констатује смрт - објављено је на Фејсбук страници Телевизије Пирот.
Како се наводи у објави, ријеч је о, како кажу мјештани села Дојкинци, дјетету узраста од 12 до 15 година из Алексинца.
- Мештани кажу да је овај исход уследио после тога што је дете покушало да стане на неки од камена који је обложен веома клизавим и муљним алгама. Према речима мештана Дојкинаца, на лице места изашли су и припадници ПУ Пирот и екипе Хитне медицинске помоћи - наводи Телевизија Пирот.
Водопад Тупавица на којем се десила трагедија у којој је настрадао дјечак један је од најљепших и најпосјећенијих водопада на Старој планини. Налази се свега 50 метара од пута, што га чини веома лако доступним па га зато обилази велики број туриста и заљубљеника у природне љепоте.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.