Директорица осумњичена за издавање лажног налаза Огњену Орашанину

В. Ж.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Адријана Станар Фото: АТВ | Адријана Станар

СОКОЛАЦ - Огњен Орашанин (48) звани Орас из Сокоца недолазак на саслушање у Тужилаштво БиХ правдао је љекарским налазом који му је издала директорица Дома здравља у Сокоцу др Адријана Станар, сазнаје АТВ.

Директорица ове здравствене установе прије два дана је ухапшена у акцији МУП-а Републике Српске заједно са Орашанином и његовим сарадником Жељком Дангубићем. Станар је осумњичена да је починила кривично дјело издавање и употреба неистиног љекарског увјерења, док су Орашанин и Дангубић осумњичени за фалсификовање исправе. Дангубић је заправо био посредник између Орашанина и Станар, те је наводно лично и преузео спорни налаз.

Позитиван на корона вирус, прописана му изолација

- У спорном налазу се наводило да је Орашанин позитиван на Ковид 19 због чега му је од стране ДЗ Соколац прописана кућна изолација у трајању од 15 дана - каже добро обавијештени извор АТВ-a, наводећи да љекари овакве изолације не прописују годинама.

Након хапшења Адријана Станар је пуштена да се брани са слободе, а данас је уредно дошла на посао и наставила да руководи здравственом установом. На упит АТВ-а није жељела да износи никакве информације у вези са хапшењем и наводно неистинитим налазом.

- Не бих давала никакве изјаве, хвала лијепо - рекла Станар.

Оптужница враћена на дораду

Према информацијама из истраге Орашанин се 2. фебруара требао одазвати на саслушање у Тужилаштву БиХ, али се није појавио и као оправдање је преко адвоката доставио спорни љекарски налаз Дома здравља у Сокоцу. Иначе, против Орашанина је Тужилаштво БиХ крајем прошле године подигло оптужницу због сумње да је био организатор криминалне групе која се бавила међународним шверцом велике количине кокаина. Оптужница је прослијеђена на потврђивање Суду БиХ али је, како сазнаје АТВ, враћена тужилаштву на дораду. Због тога је Орашанин требао бити саслушан на одређене околности које су наведене у оптужници, али се није одазвао на саслушање.

Након хапшења Орашанин је спроведен у надлежност Тужилаштва БиХ које ће одлучити да ли ће га пустити на слободу или ће евентуално затражити мјеру притвора.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.