Фото: Детаљи несвакидашње несреће у Шипову: Пијан улетио на терасу кафића
ШИПОВО - Возач Н.М. из Шипова ухапшен је након што је, возећи пијан, "бмв-ом" улетио на терасу локалног кафића, и том приликом повриједио двојицу суграђана, којима је указана љекарска помоћ.
Теже повреде задобио је М. Б., а лакше А. А. који је отпуштен на кућно лијчење.
Како незванично сазнајемо возило је прво ударило у заштитну ограду поред кафића што је како се вјерује ублажило посљедице и спријечило већу трагедију. Ауто је порушиоло и сто и столице и украсно цвијеће.
Како је саопштено из Полицијске управе Мркоњић Град незгода се догодила у сриједу, 13. маја 2026. године око 19.20 часова у улици војводе Радомира Путника, општина Шипово.
- Н.М. из Шипова је управљајући БМW-ом изгубило контролу над возилом, те слетио са коловоза на терасу угоститељског објекта. У овој незгоди повријеђени су И.А. и М.Б. из Шипова који су били на тераси угоститељског објекта - речено је у полицији.
Додали су да је њима указана медицинска помоћ у Дому здравља Шипово, након чега је М.Б. упућен на даље лијечење у Универзитетски клинички центар Републике Српске у Бањалуци.
Додали су да је возач Н. М. након несреће алкотестиран и утврђено је да има 1,74 г/кг алкохола у организму, те је ухапшен.
-Увиђај су извршили полицијски службеници Полицијске станице Шипово. Рад на документовању саобраћајне незгоде је у току- рекли су из полиције не наводећи друге детаље.
Како сазнајемо ухапшенио возач Н.М. није одраније познат као учинилац тежих кривичних дјела.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.