Фото: Детаљи акције "Гамбит": Више од годину препродавали спид
БАЊАЛУКА - Ухапшене у акцији "Гамбит" терете да су од новембра лани па до данас набављали и препродавали дрогу спид на подручју Бањалуке, а поједини од њих су хапшени и раније, потврђено је "Гласу Српске".
Према нашим сазнајима у акцији су ухапшени Драгутин Кукрика, Данијел Валентић и Амир Кркић из Бањалуке, те Милан Гркњић из Котор Вароша. Они би, како нам је речено, требало да буду испитани и у бањалучком Окружном тужилаштву након чега ће бити одлучено о даљњим мјерама против њих и евентуалном предлагању притвора.
Адвокат Марко Микеш, који заступа Валентића, потврдио је да поступа у овом случају, али ради заштите истраге и интереса клијента није могао да даје изјаву.
Из Министарства унутрашњих послова Републике Српске (МУП РС), наводећи иницијале ухапшених, саопштили су да је циљ акције "Гамбит" сузбијање злоупотребе опојних дрога.
- Акцију "Гамбит" спровели су припадници Управе за организовани и тешки криминалитет МУП-а РС у сарадњи са полицијским службеницима Полицијске управе Бањалука, а под надзором Окружног јавног тужилаштва Добој и Окружног јавног тужилаштва Бањалука. У оквиру акције ухапшени су Д.К, Д.В, А.К. и М. Г. против којих је надлежном тужилаштву поднесен извјештај о почињеном кривичном дјелу неовлаштена производња и промет опојних дрога - стоји у саопштењу.
Даље се наводи да је током акције у више наврат укупно пронађено и привремено одузето око 1.700 грама опојне дроге амфетамин, пиштољ револвер, 88 метака различитог калибра, фалсификована лична карта.
- Пронађено је и око 27 грама опојне дроге марихуане, дигиталне ваге за прецизно мјерење, мобилни телефони, СИМ картице, као и други предмети који могу послужити као докази у кривичном поступку- наведено је у саопштењу МУП-а РС.
Кукрика и Валентић хапшени су и почетком новембра лани у акцији "Клашник" због сумње да су шверцали наркотике, а тада је заплијењео око 1.6 кг амфетамина, као и оружје.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.