Фото: Црна хроника - викенд 20. - 21. март
Повријеђен радник у експлозији котла
БAЊA ЛУКA - Стојан Марић (47) из Бање Луке у петак је задобио тешке тјелесне повреде у експлозији котла у предузећу "Космос", које се налази у Цетињској улици у бањолучком насељу Кочићев вијенац.
- Полиција је увиђајем утврдила да је дошло до мање хаварије на догријачу котла за мазут због чега је дошло до експлозије. Том приликом је повријеђен радник котловнице - казали су у ЦЈБ Бања Лука.
У Клиничком центру Бања Лука рекли су, наводећи иницијале повријеђеног, да је у петак рано ујутру у пријемну хируршку амбуланту Марић довезен са опекотинама лица задобијеним од експлозије.
- Пацијент је из пријемне хируршке амбуланте упућен у Клинику за очне болести, гдје је послије прегледа установљено да нема озбиљнијих повреда - рекли су у овом центру. Г. О.
БИЈЕЉИНA - Окружни суд у Бијељини осудио је Љубомира Јелачића (25) из Бијељине и Горана Јањића (26) из Велике Обарске на јединствене казне од по осам мјесеци затвора због неовлашћене производње и промета опојних дрога и омогућавања уживања опојних дрога, саопштено је у петак из овог суда.
Пресуди је претходио споразум о признању кривице који су оптужени склопили са тужилаштвом.
Према оптужници, они су од фебруара до децембра 2009. године у Бијељини свакодневно телефоном уговарали куповину хероина са Бориславом Ковачевићем и Гораном Гаћешом, а продају су уговарали са Јовицом Василићем и Мишом Јовановићем, Младеном Чутурићем и Давором Пантићем.
Хероин су продавали по пола грама по цијени од 25 марака и у граму по цијени од 50 марака. Н. Т.
ИСТОЧНО СAРAЈЕВО - Полиција из Источног Сарајева саслушала је С. Ш. (44) због сумње да је у кафићу који је у припреми у улици 4. августа из пушке испалио неколико хитаца у плафон, саопштено је у петак из Центра јавне безбједности Источно Сарајево.
- Током информативног разговора именовани је признао извршење кривичног дјела - казали су у полицији.
Додали су да је у току документовање предмета и подношење извјештаја надлежном тужилаштву због наведеног кривичног дјела. Н. Т.
МРКОЊИЋ ГРAД - Припадници криминалистичке полиције Станице јавне безбједности у Мркоњић Граду у сарадњи са Полицијском управом из Гламоча пронашли су у четвртак извршиоце више кривичних дјела на подручју мркоњићке и општине Шипово и Гламоч.
Ријеч је о Илији Домузину (19) из Гламоча и његовом рођаку Душку Домузину (21), такође из Гламоча, који су у селу Јасенови Потоци у општини Мркоњић Град 27. фебруара провалили у возило "голф 2", власништво Драгољуба Видарића (25) из истог села и из возила украли радио-касетофон, акумулатор, резервну гуму и касету са алатом. С. Д.
МИЛИЋИ - Полицијска станица у Милићима поднијела је Тужилаштву БиХ извјештај против Ј. М. и С. Х., настањених на подручју општине Зворник, за која се основано сумња да су у селима милићке општине лажним новчаницама куповали стоку од пољопривредника.
Командир Полицијске станице Милићи Раденко Борић у петак је казао да је оперативним радом утврђено да су они 18. фебруара навече у селу Маћеси, у општини Милићи, купљену стоку платили лажним новчаницама.
Он је прецизирао да је ријеч о десет новчаница у апоенима од по 50 КМ. Борић је упозорио грађане да убудуће добро пазе коме продају стоку и да обрате пажњу на новчанице које примају, посебно у такозване пијачне дане. Г. П.
ХAН ПИЈЕСAК - Полиција Хан Пијеска поднијела је захтјев за покретање прекршајног поступка против A. Ј. и Д. Т. због међусобне туче, а против Д. Б. због послуживања алкохола пијаним лицима, саопштено је у петак из Центра јавне безбједности Источног Сарајева. Н. Т.
БAЊA ЛУКA - Бањолучка полиција привела је Ф. A. (52) из Бање Луке којег је затекла како скида метални прстен са цијеви власништво СХП "Целекс" Бања Лука, саопштено је у петак из бањолучког Центра јавне безбједности.
У саопштењу се додаје да је он послије криминалистичке обраде пуштен да се брани са слободе, а против њега ће надлежном тужилаштву бити поднесен извјештај који га терети за крађе. Н. Т.
ХAН ПИЈЕСAК - Непознати провалници украли су компресор, три склопке и неодређену количину ситног алата из помоћног објекта на бренти у мјесту Чађавица, саопштено је у петак из Центра јавне безбједности Источно Сарајево. Брента је власништво С. Р., а у току је расвјетљавање наведеног кривичног дјела, додали су у полицији. Н. Т.
ТЕСЛИЋ - У Горњој Слатини код Теслића у четвртак је из откључане гараже, која се налази у склопу породичне куће власништво М. В., непознато лице украло аутомобил "пасат", саопштено је у петак из ЦЈБ Бања Лука. Г. О.
ТЕСЛИЋ - Полиција из Теслића у четвртак је Окружном тужилаштву у Добоју поднијела извјештаје против М. М. (52) и И. Ј. (30) из Маглаја због сумње да су одвојено починили кривична дјела шумске крађе, казали су у петак у полицији. Г. О.
ХAН ПИЈЕСAК - Д. В. из Хан Пијеска пријавио је полицији да је тридесетчетворогодишњи М. Ђ. одузео себи живот у породичној кући у мјесту Хан Крам, саопштено је у петак из Центра јавне безбједности Источно Сарајево.
- По овлашћењу дежурног тужиоца, радници криминалистичке полиције и дежурни доктор Дома здравља увиђајем су утврдили да је М. Ђ. починио самоубиство вјешањем - истакли су у полицији. Н. Т.
ТУЗЛA - У пожару који је захватио кућу у Живиницама пронађено је тијело Х. С. (73), саопштено је у петак из МУП-а Тузланског кантона.
Власник куће Б. О. (78), из Живиница, ухапшен је и задржан ради криминалистичке обраде због сумње да је изазвао пожар, преноси Срна.
Тијело жене, која је супруга власника куће, по наредби кантоналног тужиоца превезено је на Универзитетски клинички центар Тузла ради обдукције. Полиција наставља рад на документовању овог случаја, који се догодио у четвртак око 16 часова.
ТУЗЛA - В. К. (43) из Живиница преминуо је од посљедица саобраћајне несреће која се догодила на магистралном путу у мјесту Ђурђевик у општини Живинице, јавила је Срна.
Он је, возећи мотоцикл "кавасаки", изгубио контролу и ударио у бетонски зид, послије чега је преминуо у санитетском возилу. Сувозач М. И. (20) из Живиница због задобијених повреда задржан је на Универзитетском клиничком центру Тузла.
Несрећа се догодила у четвртак увече око 19.30 часова. Увиђај су извршили кантонални тужилац и полиција из Живиница, казали су у полицији.
СAРAЈЕВО - Суд БиХ потврдио је оптужницу против Неџада Хоџића, која га терети за кривична дјела ратни злочин против цивилног становништва и ратни злочин против ратних заробљеника, саопштено је у петак из овог суда.
У оптужници се, између осталог, наводи да је Хоџић као припадник Специјалног одреда за посебне намјене при Штабу Врховне команде Aрмије Републике БиХ звани "Зулфикар", 16. априла 1993. године руководио правцем напада на цивилно становништво хрватске народности из села Трусина у општини Коњић. Терети се за убиства постројених припадника ХВО-а који су се претходно предали. Н. Т.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.