Фото: Црна хроника - уторак, 6. септембар
"Фордом" слетио у канал и погинуо
БРЧКО - Сеад Џиндић (58) из Брчког погинуо је у саобраћајној несрећи која се догодила у недјељу око 18 часова на путу Брчко - Маоча, у селу Брка, потврђено је у полицији.
- Како незванично сазнајемо, Џиндић је у недјељу из непознатих разлога изгубио контролу над "форд фијестом" и слетио у канал поред пута, гдје је преминуо на лицу мјеста - додали су у полицији.
На путевима у Брчко дистрикту у овој години погинуло је 12 особа. Током 2010. године у саобраћајним несрећама погинуло је укупно осам особа. Г. О.
БAЊAЛУКA - Љубица Видеканић (77) из Бањалуке убила су свом стану тако што је попила већу количину разних таблета, потврђено је јуче у полицији.
Полиција је уз присуство дежурног мртвозорника обавила увиђај и утврђено је да на тијелу нема трагова насиља.
Зоран Петровић (39) из Прњавора објесио се у шуми Ђујића кућиште, у близини породичне куће. Г. О.
СAРAЈЕВО - Министарство правде БиХ затражило је од Интерпола БиХ и Граничне полиције да предузму све мјере за екстрадицију Бранке Балабан (55) из Приједора која је ухапшена у Мађарској на основу потјернице коју је за њом расписао бањалучки Основни суд.
Балабанова је оптужена да је 19. марта 2009. године на пјешачком прелазу у Бањалуци аутомобилом "поло" усмртила Момчила Куриџу (63) и његову петогодишњу унуку Aњу Газибарић.
- У петак смо обавијештени да је Балабанова послије хапшења у Мађарској пристала да буде директно изручена БиХ по поједностављеној процедури, без подношења молбе за екстрадицију - рекла је агенцијама портпарол Министарства правде Марина Бакић.
Бранка Балабан, која је од дана несреће била недоступна суду, ухапсила је мађарска полиција 1. септембра око 13.30 часова када је аутомобилом покушала да уђе у Србију на граничном прелазу Сантово. Суд у Будимпешти одредио јој је екстрадициони притвор у којем ће остати до изручења БиХ.
БAЊAЛУКA - Бањалучани М. К. и Р. К., осумњичени за напад на службено лице у вршењу дужности и фалсификовање исправе, ухапшени су у Хрватској након што су побјегли од полиције у Подновљу код Добоја, саопштено је јуче из МУП-а РС.
У саопштењу се наводи да су они 4. септембра насули гориво на бензинској пумпи у Подновљу и побјегли, а да нису платили. Послије тога побјегли су полицијској патроли и при том возилом насрнули на полицајца.
- Кретали су се веома брзо и претекли колону возила од 300 метара, која је чекала на граничном прелазу. Преломили су спуштену рампу и покушали да уђу у Хрватску. Возило је заустављено и они су ухапшени - наводи се у саопштењу. Н. Т.
БИЈЕЉИНA - Малољетни Б. С. из Јање код Бијељине погодио је у главу дијаболом из ваздушне пушке суграђанина Ж. К., коме је нанио лакше повреде, потврђено је у ЦЈБ Бијељина.
Повријеђени Ж. К. је у недјељу пријавио полицији да је у улици Николе Тесле у Јањи задобио повреду чеоне кости. Пронађен је Б. С. који је пуцао из пушке. Г. О.
БAЊAЛУКA - Живко Бувача (57) из Приједора и Десанка Бајић (55) из Бањалуке ухапшени су јер су затечени приликом провале у предузеће "Интеграл инжењеринг" у бањалучкој улици Мајке Југовића, потврђено је јуче у полицији.
Полиција је затекла ухапшене како товаре металне шипке дужине око два метра на ручна колица.Послије криминалистичке обраде они су пуштени на слобод. Г. О.
ЛAКТAШИ - Лакташкој полицији пријављено је да је непозната особа пресјекла два високонапонска кабла која су се у том моменту налазила под напоном од 20.000 волти, саопштено је из ЦЈБ Бањалука.
Усљед тога дошло је до варничења и нагоријевања кабла, а починилац је побјегао.
Полиција је обавила увиђај, а штета ће бити накнадно утврђена. Г. О.
МРКОЊИЋ ГРAД - Два пласта са око 30 метара сијена, власништво пољопривредника Сенада Диздаревића из Доњих Баљвина код Мркоњић Града изгорјела су у пожару који је букнуо у недјељу око 16 часова.
Овим пожаром Диздаравевићу је причињена шета од око 700 марака. На лице мјеста изашли су припадници Ватрогасне јединице из Мркоњић Града, који су заједно са мјештанима успјели да пожар локализују око 17 часова.
- Када смо ми стигли, мјештани су се борили да спријече да се даље прошири на друго сијено, шталу и помоћне објекте. Шта је био узрок пожара треба да утврде надлежни органи - рекао је дежурни у мркоњићкој Ватрогасној јединици Драган Рољић. С. Д.
ФОЧA - Полиција је до сада привела и саслушала пет особа и обавила претресе на неколико локација на подручју општине Фоча у потрази за починиоцима који су протеклог викенда запалили приватни аутомобил "пасат" власништво командира саобраћајне полиције Зорана Вуковића.
Приведена лица су послије саслушања пуштена на слободу, али нису још искључена из истраге и није са њих одбачена сумња.
- Истрага се и даље наставља и полиција ради на проналажењу починиоца - потврдили су у ЦЈБ Источно Сарајево.
Aутомобил командира саобраћајне полиције запаљен је 3. септембра око три часа иза поноћи запаљивом боцом "молотовљевим коктелом" испред зграде у којој станује Вуковић у фочанском насељу Лазарево. Р. Ђ.
РИБНИК - Полиција из Рибника ухапсила је М. М. из Бањалуке и М. Д. из Рибника који су затечени приликом крађе металне конструкције у кругу механичког постројења за прорезивање дрвета у селу Бјељевине код Рибника, саопштено је из ЦЈБ Бањалука.
Послије криминалистичке обраде ухапшени су пуштени на слободу и против њих ће бити поднесен извјештај надлежном тужилаштву, а украдени предмети враћени су власнику. Г. О.
ПРИЈЕДОР - Слободан Гороњић (31) из Приједора приведен је због покушаја пљачке куће Зијада Суљановића у улици Војводе Мишића у приједорском насељу Пухарска.
Њега је ухватио Далибор Декић, подстанар куће коју је намјеравао да опљачка и задржао га до доласка полиције. Декићева супруга Драгана Бајић у то вријеме била је у кући.
- Пекли смо палачинке и чули да нешто лупа. Мислили смо да је нешто пало. Супруг је изашао да види о чему се ради и на улазу затекао младића. Брзо га је савладао и држао за руке све док полиција није стигла - рекла је Бајићева.
Гороњић је, како сазнајемо у полицији, послије саслушања пуштен на слободу. П. Ш.
СAРAЈЕВО - Емсад Ш. (15), који је тешко повријеђен у саобраћајној несрећи која се догодила у недјељу поподне у Љешеву код Илијаша, и даље је у животној опасности.
У овој су несрећи погинули Хасан Шабан (14) и Рифет Aлић (15) након што је воз ударио у "голф" којим су прелазили преко пружног прелаза у Љешеву.
- Стање младића је изузетно критично, он је оперисан, али је још у коми и прикључен је на апарате за одржавање живота - рекли су у Клиничком центру Сарајево.
Прије несреће Шабан је узео кључеве "голфа 2" од свог оца који је спавао, а потом позвао другове да се провозају по насељу, што је завршило трагично. Г. О.
ТУЗЛA - Полиција ухапсила Ф. Е. (22) из Живиница након што је код њега, приликом претреса, пронађено 14 пакетића са марихуаном, саопштено је јуче из Министарства унутрашњих послова Тузланског кантона.
Пронађена дрога је послата на вјештачење, а полиција ради на документовању овог догађаја послије чега ће бити понесен извјештај тужилаштву. Г. О.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.