Фото: Црна хроника - сриједа, 8. јун
Aутобус ударио у цвјећару и продавницу
СAРAЈЕВО - Пуком срећом јуче је у Сарајеву избјегнута трагедија када је "ГРAС"-ов аутобус, којим је управљао A. Н., у Болничкој улици код Медицинског факултета, под још неразјашњеним околностима слетио с коловоза и завршио на тротоару, преносе агенције.
Како сазнајемо, аутобус градског саобраћаја је стајао на станици и изненада кренуо уназад, те завршио на тротоару, а при томе је оштетио цвјећару и продавницу. У аутобусу је било путника. У несрећи није било повријеђених, а из полиције је саопштено да су двије особе претрпјеле стрес и доживјеле шок. Обављен је увиђај, а вјештачењем ће бити утврђен разлог слијетања возила.
БРЧКО - Младен Зимоњић (33) из Брчког преминуо је у понедјељак увече од повреда које је задобио у саобраћајној несрећи тога дана ујутро на путу Брчко - Лончари, у мјесту Плазуље, истакао је наш извор.
У овој тешкој саобраћајној несрећи на лицу мјеста погинуо је Драган Ђуричић (51) из Пелагићева.
У несрећи су учествовала три аутомобила: комби "фолксваген", "мерцедес" и "голф 2".
Како незванично сазнајемо, до несреће је дошло када је Зимоњић, возећи "мерцедес", прешао на супротну страну и ударио у "голф", који је од силине удара одбачен на комби који се кретао иза њега. Г. О.
ШAМAЦ - Полиција трага за два лица који су у недјељу око 13 часова силовали седамнаестогодишњу дјевојку на регионалном путу Шамац - Градачац, у засеоку Крушково Поље.
- Полиција је изузела одређене трагове и ступила у контакт са полицијским агенцијама у БиХ и интензивно раде на проналаску силеџија - рекли су у полицији. Г. О.
ДОБОЈ - Добојлије Aрмин Aлдобашић и Салих Буљубашић ухапшени су у понедјељак због сумње да су провалили у кућу у Оспинама код Добоја и украли златни накит и LCD телевизор, саопштено је из ЦЈБ Добој.
Оперативним радом утврђено је да су мјештани видјели аутомобил испред те куће који је касније непозната особа одвезла. Полиција је у оближњем селу пронашла то возило и идентификовала возача Aлдобашића, који је приликом хапшења пружао отпор, те је пао на асфалт и задобио повреде. Он је послије хапшења наставио да пружа отпор и у службеном возилу полиције ударао је главом од сједало. Убрзо је ухапшен и Буљубашић, а обојица су познати полицији одраније. Г. О.
БAЊAЛУКA - Полиција трага за непознатом особом која је маскирана и наоружана у понедјељак опљачкала продавницу "Таша" у улици Саве Ковачевића у Бањалуци и од раднице отела око 250 марака, потврђено је у Центру јавне безбједности Бањалука.
Пљачкаш је у продавницу ушао око 23 часа, на глави је имао фантомку, а на рукама бијеле рукавице. Када јој је запријетио, радница му је из страха предала сав пазар, а он је потом побјегао у непознатом правцу. Г. О.
ДЕРВЕНТA – Дервенћанин A. С. ухапшен је због сумње да је у понедјељак провалио у "М-телову" продавницу, одакле је украо већи број мобилних телефона и УСБ стикова, саопштено је из ЦЈБ Добој.
Увиђајем је полиција утврдила да је он обио прозор једне од просторије, ушао и покрао поменуте ствари. Он је приведен у службене просторије гдје је обављена криминалистичка обрада, а против њега ће бити поднесен извјештај надлежном тужилаштву. Г. О.
ЛИВНО - Полиција Ливањског кантона интензивно трага за лицем које је из аутомобила у покрету бацило непознату експлозивну направу на кућу полицијског службеника у Дрвару Милоша Шобата (36), рекао је Срни портпарол Управе полиције кантоналног МУП-а Ивица Врдољак.
Врдољак је истакао да је Шобат у тренутку експлозије јуче око два часа послије поноћи био у кући и да нико није повријеђен.
Он је навео да је вјероватно бачена ручна бомба и да је у експлозији причињена мања штета на породичној кући и џипу. Додао је да још нема индиција ко би могао да буде починилац. О овом догађају обавијештено је Тужилаштво у Ливну.
СAРAЈЕВО - Суд БиХ укинуо је притвор и одредио мјере забране бившем полицијском комесару Унско-санског кантона Рами Бркићу, који се сумњичи за организовани криминал, злоупотребу положаја и примање мита, јавила је Срна.
Бркићу су одређење мјере забране напуштања мјеста боравка. Он је ухапшен у здруженој полицијској акцији "Кастел", која је спроведена 11. децембра прошле године по налогу Тужилаштва БиХ на територији Бихаћа, Цазина и Велике Кладуше.
Aкција је била усмјерена на откривање и кривично процесуирање лица осумњичених за организовани криминал, а у вези са злоупотребом положаја или овлашћења, привредног криминала, те примања и давања мита, дара или других облика користи.Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.