Фото: Црна хроника - сриједа - 14. април
Пронађен леш у насељу Борик
БAЊA ЛУКA - Бањолучанин Љубан Зец (55) пронађен је јуче ујутру мртав у бањолучком насељу Борик, потврђено је у ЦЈБ Бања Лука.
У полицији су рекли како су рано ујутру обавијештени да се у Борику поред саобраћајнице налази леш непознатог мушкарца.
- На лице мјеста изашла је полиција и екипа Хитне помоћи која је могла само да констатује смрт несрећног човјека - додали су у полицији.
Патолог који је обавио обдукцију над тијелом Љубана Зеца изјаснио се да је узрок смрти срчани удар. Г. О.
ИСТОЧНО СAРAЈЕВО - Мушкарац М. И. признао је током криминалистичке обраде да је из девастираног објекта Кожарско-текстилног комбината Кнежина, у општини Соколац, украо 176 гусаних радијатора, саопштено је јуче из Центра јавне безбједности Источно Сарајево.
Припадници Полицијске станице за безбједност саобраћаја Соколац у понедјељак су пронашли украдене радијаторе у Кнежини приликом контроле теретног возила "форд" којим је управљао Ј. Х. (40), а у коме су се налазили и И. К. и Д. Х. из Високог.
У току је документовање предмета и подношење извјештаја надлежном тужилаштву. Г. О.
БAЊA ЛУКA - Полицији у Бањој Луци у понедјељак је око 19 часова пријављено да је у насељу Понир код Бање Луке непознато лице из дворишта викендице украло четири табле алуминијумског лима.
Приликом контроле аутомобила "југо" у Тузланској улици у Бањој Луци у коме су се налазили Бањолучани Б. К. и С. М. полиција је пронашла и одузела украдене алуминијумске табле, саопштено је јуче из ЦЈБ Бања Лука. Г. О.
ПЕЛAГИЋЕВО - Полицији је у понедјељак пријављено да је у претходна три мјесеца обијен разводни ормарић на трансформаторској станици у Трамошници код Пелагићева из којег је украдено бројило, склопка, сензор, осигурачи и осам метара бакарног кабла, саопштено је јуче из ЦЈБ Добој. Г. О.
ПЕТРОВО - Непознате особе су у уторак у Какмужу код Петрова провалиле у кућу власништво Д. В. из које су украла златну наруквицу, речено је јуче у Центру јавне безбједности Добој. Г. О.
ПЕТРОВО - Полицији у Петрову пријављено је у понедјељак да је у претходних тридесет дана проваљено у помоћни објекат власништво М. Н. из Порјечине одакле су са машине за израду фолије скинути и украдени дијелови вриједни око 4.000 марака, потврђено је јуче у ЦЈБ Добој. Г. О.
ТРЕБИЊЕ - Полицији у Требињу пријављено је да су непозната лица провалила у објекат "Нелт" у том граду и украли одређену количину цигарета, потврђено је јуче у требињском Центру јавне безбједности. Г. О.
МОСТAР - Марина Додик (31) из Мостара је погинула, а четири особе су тешко повријеђене у саобраћајној несрећи која се у понедјељак у 16.50 часова догодила на магистралном путу Мостар - Широки Бријег, у мјесту Полог, јавиле су јуче агенције.
Повреде опасне по живот задобио је двогодишњи дјечак Л. М. из Груда, док су остале три особе које су тешко повријеђене ван животне опасности, а сви су смјештени у Клиничку болницу у Мостару. Љекари се и даље боре за живот дјечака. Дјечак је у болницу довезен без рада виталних органа.
ТЕШAЊ - Двије особе задобиле су лакше тјелесне повреде у саобраћајној несрећи која се догодила у понедјељак у улици Краља Твртка, саопштено је јуче из МУП-а Зеничко-добојског кантона.
У саобраћајној несрећи учествовали су аутомобили "голф" којим је управљао A. К. из Тешња и "опел корса" којом је управљао A. С. из Тузле. У тој несрећи оба возача задобила су повреде, преносе агенције.
ИЛИЈAШ - Два мушкарца и једна дјевојка повријеђени су у тучи више особа и пуцњави из ватреног оружја у кући Б. Р. у Малешићима у сарајевском насељу Илијаш, саопштено је јуче из сарајевске полиције.
Тешко су повријеђени Б. Р. (46) и Б. Ш. (26), обојица настањена у Илијашу, док је Б. Т. повриједила стопало скоком са балкона. Полиција је на основу потраге због пуцњаве пронашла и ухапсила С. В. (27) из Сарајева.
Он је исти дан предат у надлежност припадницима полиције Центра јавне безбједности Источно Сарајево.
СAРAЈЕВО - У угоститељском објекту "Макијато" двије непознате особе су у понедјељак у улици Породице Рибар пријетећи пиштољем отеле од Л. Џ. златни ланац, саопштено је јуче из МУП-а Кантона Сарајево.
Истог дана сарајевска полиција ухапсила је П. Д. (20) због сумње да је у улици Сафета Хаџића са још једном особом извршио разбојништво над Б. A. из Сарајева.
Разбојници су ножем запријетили Б. A. и одузели му новац, саопштено је јуче из МУП-а Кантона Сарајево. Полиција је интервенисала и у случају С. С. (26) из Сарајева, којем је суграђанин A. К. у нападу сломио нос. Г. О.
БИХAЋ - Кантонални суд у Бихаћу потврдио је оптужницу Тужилаштва Унско-санског кантона против Жељка Деспота за ратни злочин против цивилног становништва, јавила је Срна.
Оптужница Деспота терети да је у августу 1992. године са још неколико припадника Војске Републике Српске у засеоку Малбаше код Кључа убио цивиле Енвера Бахтагића и Ејупа Бајрамовића.
Деспота, за којим је била расписана међународна потјерница по налогу Кантоналног тужилаштва Унско-санског кантона, ухапсили су припадници Државне агенције за истраге и заштиту 18. марта на подручју Лакташа.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.