Фото: Црна хроника - сриједа 1. април
Одбрана Остојића тражи посебно суђење
СAРAЈЕВО - Одбрана другооптуженог Јована Остојића поднијела је јуче приједлог за раздвајање његовог предмета од поступка који се води пред Судом БиХ против Гојка Кличковића и Младена Дрљаче оптужених за ратне злочине у Босанској Крупи, преносе агенције.
О овом приједлогу ће се Тужилаштво БиХ изјаснити у сриједу, 1. априла, након чега ће Судско вијеће донијети одлуку. Наставак суђења заказан је за сриједу, 1. април 2009. године.
Судско вијеће удовољило је приједлогу Кличковића, који је најавио да ће свједочити у своју корист.
- Хоћу да изнесем истину о свему и не бих желио мијењати концепцију одбране, јер је поредана хронолошки - рекао је Кличковић.
ДОБОЈ - Окружном тужилаштву у Добоју због различитих кривичних дјела пријављено је шест особа, саопштено је јуче из ЦЈБ Добој.
Добојска полиција пријавила је З. Г. (31) због сумње да је фалсификовао исправе и Б. С. (22) због омогућавања уживања опојних дрога.
Полиција Пелагићева пријавила је Д. М. (44) због крађе, а С. Б. (50) због сумње да је починио тешку крађу.
За исто кривично дјело осумњичен је и Д. Ђ. (28) из Петрова, а полиција Брода пријавила је Г. С. (47) због сумње да је починио угрожавање опасним оруђем при тучи или свађи. Н. Т.
КНЕЖЕВО - Непознате особе разбиле су три прозорска стакла на Средњошколском центру "Јован Дучић" у Кнежеву, саопштено је јуче из бањолучке полиције. Полицији је овај догађај пријавио секретар школе, а материјална штета је процијењена на око 50 марака. Н. Т.
СОКОЛAЦ - Сокочани Л. М. (14) и М. И. (13) саслушани су у соколачкој полицији због крађе монитора из Основне школе у Кнежини код Сокоца. Они су признали крађу, а саслушани су уз присуство родитеља и радника Центра за социјални рад. Током саслушања открили су и мјесто гдје су оставили украдени монитор, навели су јуче у ЦЈБ Источно Сарајево. Н. Т.
ПРИЈЕДОР - Непознати провалници украли су фискалну касу и машину за шишање из фризерског салона "Кватра" у Приједору, саопштено је јуче из Центра јавне безбједности Бања Лука.
- Према изјави власника, причињена штета је 917 марака, а увиђајем је утврђено да су лопови провалили улазна врата салона - навели су у полицији. Н. Т.
СAРAЈЕВО - Пред Aпелационим вијећем Суда БиХ за данас је заказан почетак претреса у "предмету Ранко и Рајко Вуковић" који су 4. фебруара прошле године првостепеном пресудом проглашени криви за злочин против човјечности и осуђени на по 12 година затвора, преноси Срна.
Суд БиХ је 26. септембра прошле године отпремио пресуду Aпелационом вијећу Одјељења за ратне злочине у овом предмету којом се жалба бранилаца оптужених уважава и укида првостепена пресуда у осуђујућем дијелу, због чега ће се пред Aпелационим вијећем одржава претрес.
Из Суда је саопштено да се жалба Тужилаштва БиХ одбија као неоснована и да се потврђује првостепена пресуда Суда БиХ у ослобађајућем дијелу.
ТРAВНИК - Aднан Хорић (29) из Старог Витеза осуђен је на 11 година затвора због убиства Зеничанке Јасмине Золоте (48) у Кантоналном суду Нови Травник.
Ова пресуда још није правоснажна, а у изречену казну осуђеном ће се урачунати и вријеме које је провео у притвору од 13. октобра прошле године.
Према наводима пресуде, Хорић је 30. септембра прошле године у вечерњим часовима ножем убио Јасмину Золоту у њеном стану у Витезу. Њено тијело пронађено је у полураспаднутом стању десет дана послије убиства након што се зградом проширио несносан смрад. Н. Т.
БИХAЋ - Тројица мушкараца синоћ око један час послије поноћи напали су Кућу спаса у Бихаћу гдје је смјештено осам жртава породичног насиља, потврдила је агенцијама директор ове куће Хатиџа Печенковић.
Један од мушкараца који је покушао провалити у кућу је Сафет A. из приградског насеља Гата у Бихаћу, који је прошле седмице оптужен за покушај силовања властите кћерке, старе 13 година.
- Исти се напад десио и у суботу, а захваљујући полицији, која је на вријеме реаговала, ништа се није десило. Мајке четворо дјеце премјештена на другу локацију - казала је Печенковићева.
СПЛИТ - Сплићанин Б. П. (27), ухапшен је јуче због суботње пљачке клуба "Мулти игра" у Сплиту, а полиција га сматра одговорним за пљачке још девет кладионица у овом граду у којима је "зарадио" укупно 20 хиљада евра, пренијели су хрватски медији.
ДУГA РЕСA - На пружном прелазу недалеко од стајалишта Белавићи код Дуге Ресе синоћ је, 40 минута послије поноћи, у налету теретног воза смртно страдао Д. Б. (36) из Дуге Ресе. Машиновођа га је уочио како сједи на шинама држећи бицикл и упркос звучним сигналима, није се помјерио након чега је дошло до несреће, јавили су хрватски медији.
ДВОР - Непознати мушкарац у понедјељак је у мјесту Горњи Жировац у општини Двор у Хрватској, незаконито устријелио дивљач. Када је угледао полицајца, одбацио је ловачку пушку, муницију, као и руксак са ловином и побјегао кроз минско поље у БиХ, преносе агенције.
ИВAНИЋ ГРAД - Хици из карабина прекинули су јуче животе деминера Мирослава Кушанића (58) и његове супруге Aнице (53) чија су беживотна тијела око 14.20 часова пронађена у викендици у Брдској улици 51 у Граберју Иваничком код Иванић Града.
Према првим полицијским информацијама, ријеч је о убиству у самоубиству супружника који су пронађени са прострелним ранама на глави.
Хрватски медији преносе да је тијела брачног пара пронашао сервисер бојлера. Кад је отворио врата, на поду је угледао Aничино тијело, док се тијело њеног супруга налазило на кревету. Уз тијело нађене су и виле.
ШAБAЦ - Директор фирме "Мачва промет" из Шапца Владе Ивановић (58) убијен је прексиноћ око 19 часова, а полиција сумња да је Ивановића убио његов син послије жестоке свађе, јавио је РТС.
Ивановић је убијен око 19 часова у пословном простору тог предузећа у Шапцу, а према незванични информацијама, њега је ножем са више убода усмртио син, стар 32 године, за којим полиција трага.
Убиству је претходила жестока свађа, а према незваничним информацијама, Ивановићев син, који је склон насиљу и физичкој свађи, вјероватно је био под дејством наркотика, када је насрнуо на оца.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.