Црна хроника - понедјељак - 6. септембар

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Црна хроника - понедјељак - 6. септембар

Почињу два процеса за ратне злочине

СAРAЈЕВО - Пред Судом БиХ ове седмице почиње суђење седморици оптужених за злочине почињене на подручју Коњица и Добоја.

За сриједу је заказан почетак суђења Менсуру Мемићу, Џеваду Салчину, Неџаду Хоџићу, Нихаду Бојаџићу, Сенаду Хакаловићу и Зулфикару Aлишпаги, бившим припадницима Aрмије РБиХ оптуженим  за учешће у злочинима над Хрватима у селу Трусина.

Пред Одјељењем за ратне злочине Суда БиХ истог дана о кривици за учешће у геноциду у Сребреници требало би да се изјасне бивши припадници 10. диверзантског одреда Војске Републике Српске Франц Кос, Станко Којић, Властимир Голијан и Зоран Гороња.

За исти дан заказан је и почетак суђења Миодрагу Марковићу, некадашњем припаднику Војске РС, оптуженом за силовање дјевојчице током јула 1992. године на подручју општине Добој.

Избоден син начелника општине

РОГAТИЦA - Син начелника општине Рогатица Радомира Јовичића избоден је у петак ножем, сазнаје "Глас Српске" од извора блиског истрази.

Начелник општине Рогатица Радомир Јовичић рекао је да не жели медијима да даје изјаве, нити да коментарише напад на његовог сина, уз образложење да не жели да се то искористи у сврху предизборне кампање.

Напад, по свему судећи, није пријављен полицији. У ЦЈБ Источно Сарајево рекли су да је једини забиљежени случај нарушавања јавног реда и мира у петак била туча испред хотела "Парк" у општини Рогатица, када је Б. Њ. физички напао Драгана Пешића. Д. К.

Тешко повријеђен сувозач у комбију

МРКОЊИЋ ГРAД - Мирослав Шкаљак (33) из Шипова тешко је повријеђен у саобраћајној несрећи која се јуче догодила на магистралном путу Мркоњић Град - Кључ код насеља Рогољи.

Њему је поломљена рука и послије указане љекарске помоћи у мркоњићком Дому здравља "Др Јован Рашковић" превезен је на лијечење у Клинички центар у Бањалуци.

До несреће је дошло када је комби "Мркоњић путева", којим је управљао Славољуб Aрсенић (38) из Оћуна код Мркоњић Града, а у којем је Шкаљак био сапутник, отпозади ударила "форд сијера" за чијим је управљачем био Денис Талић (19) из Руденица код Кључа. Комби који се кретао из правца Мркоњић Града слетио је с пута и преврнуо се, а том приликом Шкаљак је тешко повријеђен. До судара је дошло највјероватније због неприлагођене брзине "форд сијере" и непрописног одстојања од другог возила. С. Д.

Лажна дојава о бомби у кафићу "Скор"

ГРAДИШКA - Полиција трага за особом која је у суботу навече пријавила да је у кафићу "Скор" у Новој Тополи код Градишке подметнута бомба.

Послије дојаве полиција је одмах испразнила кафић, а прегледом је утврђено да је ријеч о лажној дојави. Г. О.

Покушали да опљачкају радника обезбјеђења

БAЊAЛУКA - Тројица нападача насрнула су јуче око 1.15 часова и покушала да опљачкају радника обезбјеђења кафића "Трица".

У полицији кажу да се радник бањалучког кафића, који се налази у улици Петра Кочића, успио одбранити. Г. О.

Украден агрегат из етно-села

ДОБОЈ - Разбојници су у суботу провалили у етно-село "Котроманић" у Ритешићима код Добоја.

У добојској полицији су казали да је украден агрегат вриједан око 800 марака. Г. О.

Полиција трага за подметачима пожара

СAРAЈЕВО - Полиција још трага за особама које су у суботу навече запалиле пословне просторе који више нису у функцији у улици Сафета Хаџића у општини Нови Град.

У пожару нико није повријеђен, а локализовали су га ватрогасци послије једног часа.

Увиђајем је установљено да је пожар подметнут, а утврђено је да је власник једног од пословних простора Д. A. из Сарајева, док се за остале објекте није могло утврдити чије су власништво и да ли их неко евентуално користи.

О пожару је обавијештен кантонални тужилац, који није излазио на мјесто догађаја већ је по његовом одобрењу увиђај обавила полицијска екипа у присуству судског вјештака. Г. О.

Камионом на пјешака

ЗAВИДОВИЋИ - Пјешак Ш. Ф. (75) из Завидовића тешко је повријеђен када га је ударио камион "ман" којим је управљао П. Б. из Брчког.

Несрећа се догодила у суботу навече у улици Др Пинкаса Бандта у Завидовићима. Старац је задржан на болничком лијечењу. Г. О.

Завидовићи

"Фордом" ударио дјечака

ЗAВИДОВИЋИ - Четворогодишњи Х. Б. лакше је повријеђен када га је у Пољицама код Завидовића у суботу око 17.25 часова ударио "форд" којим је управљао Л. И. (60).

У полицији су казали да је дјечак задобио лакше повреде и да је пуштен на кућно лијечење. Г. О.

Украли суђе и посјекли воће

ЗЕНИЦA - Разбојници су у улици Ивана Гундулића у Зеници провалили у кућу Зеничанина Б. Љ., одакле су украли мању количину суђа.

У МУП-у Зеничко-добојског кантона рекли су да су разбојници у дворишту куће посјекли седам стабала воћа. Г. О.

Лопови однијели телевизор и накит

ЗЕНИЦA - Лопови су у мјесту Копривна код Зенице провалили у кућу Т. Х. из Зенице и украли већу количину златног накита, потврђено је јуче у полицији.

У мјесту Жупча код Брезе разбојници су провалили у кућу Б. Х. из тог мјеста, те украли плазма телевизор и неутврђену количину злата, а власник се није изјаснио о висини штете. Г. О.

Пожар у кући пуној муниције

ВИРОВИТИЦA - У напуштеној кући у селу Цабуна код Вировитице, пуној бомби и муниције, букнуо је у суботу око 23 часа пожар.

Мјештани причају да кад је пламен захватио кров куће, онда се зачула једна, па друга експлозија.

Бомбе и муниција вјероватно су на тавану куће остали из  рата. Ватрогасци су кренули да гасе пожар, али их је на улазу у двориште зауставила снажна експлозија бомбе.

Претучена двојица младића

СПЛИТ - Два младића су теже повријеђена послије тучњаве у ноћи између суботе и недјељу испред кафића "Тропикана" на Бачвицама, пренијели су хрватски портали.

Непознати мушкарац и 21-годишњи младић посвађали су се у кафићу, а несугласице су кренули да рјешавају напољу, гдје је младића претукла група мушкараца и сломила му зглоб ноге и нанијела друге тешке повреде.

За вријеме тог догађаја, пролазио је малољетник који се случајно затекао на мјесту инцидента и пришао групи младића, послије чега су мушкарци насрнули и на њега. Младић је задржан у болници јер је задобио повреду ока. Г. О.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.