Црна хроника - понедјељак, 22. март

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Црна хроника - понедјељак, 22. март

Шахиста покушао да се убије

ДОБОЈ - Познати шахиста из Добоја Синиша Дујковић, који је јуче скочио са другог спрата зграде и задобио тешке повреде,  налази се изван животне опасности, саопштено је у Општој болници "Свети апостол Лука" у Добоју.

Начелник Одјељења за ортопедију и трауматологију у тој болници др Никола Гаврић, који је оперисао Дујковића, каже да његов живот није угрожен.

- Поломио је оба стопала и задобио тешке повреде кичменог стуба и вратног пршљена - истакао је др Гаврић.

Дежурни полицајац у Центру јавне безбједности у Добоју саопштио је да је око два часа послије поноћи из свог стана у улици Војводе Мишића скочио С. Д. (39) и да је превезен на лијечење у добојску болницу. О мотивима због којих се одлучио на овај корак, за сада се ништа не зна.

Дујковић је дугогодишњи мајстор FIDE и најбољи добојски шахиста. Играо је на многим турнирима, а успјешно је наступао и за многе клубове у БиХ, Србији и Црној Гори. Сл. П.

Предали се полицији послије пуцњаве

НОВО СAРAЈЕВО - У улици Змаја од Босне у Новом Сарајеву у суботу у 20.50 часова испред угоститељског објекта "Пронто" дошло је до пуцњаве између двије особе.

То је саопштено јуче у Министарству унутрашњих послова Кантона Сарајево.

Послије пуцњаве око 22 часа у службене просторије полицијске станице Ново Сарајево сами су дошли Т. Х. (20) и К. A. (23) оба из Сарајева и признали полицији да су учествовали у пуцњави.

Они су полицији предали гасни пиштољ из којег су пуцали.

Полиција и даље истражује мотиве и детаље овог догађаја. Г. О.

Лопови из стана украли златни накит

МРКОЊИЋ ГРAД - Непознати лопов или више њих провалили су у петак послијеподне у стан власништво Миленка Еремије (65) у мркоњићком насељу "Никола Тесла" и однијели златни накит вриједан око 300 марака.

Лопови су ушли у стан на четвртом спрату стамбене зграде број 22/4 тако што су ломећи браву на улазним вратима провалили у стан из којег су украли два златна ланчића, три златна привјеска, бурму и неколико комада златног накита.

Власник је крађу и провалу у стан пријавио Станици јавне безбједности Мркоњић Град, чији су припадници обавили увиђај и воде истрагу. С. Д.

У Неретви пронађено тијело непознате жене

МОСТAР - Код моста Каминица, испод џамије у насељу Доња Махала у Мостару, у недјељу ујутру у Неретви је пронађено беживотно тијело непознате жене.

То је потврђено у мостарској полицији, у којој нису навели више детаља о овом случају.

Полиција јуче није била саопштила идентитет ове особе, као ни узроке смрти. Истрага је у току. Г. О.

Из саобраћаја искључено 37 пијаних возача

СAРAЈЕВО - Полиција МУП-а Кантона Сарајево у току протекле суботе, предузимајући редовне мјере контроле саобраћаја, поднијела је 14 захтјева за покретање прекршајног поступка, уручила 419 прекршајних налога, а за лакше прекршаје упозорила 94 возача.

Из саобраћаја је искључено 37 возача због управљања возилом под дејством алкохола, пет особа без положеног возачког испита, два возача у вријеме изречене заштитне мјере забране управљања аутомобилом, а четири моторна возила искључена су због истека важности саобраћајне дозволе. Из саобраћаја је искључено и шест нерегистрованих моторних возила.  Г. О.

Повријеђен пјешак у Хаџићима

ХAЏИЋ - Једна особа задобила је тешке тјелесне повреде у саобраћајној несрећи која се догодила у суботу увече у Хаџићима, саопштила је полиција.

До несреће је дошло на магистралном путу М-17, Сарајево - Мостар, код скретања за мјесто Ресник код Хаџића. Том приликом дошло је до удара и обарања пјешака Ч. М. (24) из Хаџића, који је задобио тешке тјелесне повреде. Г. О.

Повријеђене двије дјевојке

ЛУКAВAЦ - Д. Ј. (26) из Букиња задобила је тешке тјелесне повреде у саобраћајној несрећи која се догодила у суботу око 22 часа у Лукавцу.

У истој несрећи лакше је повријеђена A. К. (24) из Лукавца, потврђено је у МУП-у Тузланског кантона.

До несреће је дошло када је П. Н. (23) из Лукавца управљајући аутомобилом "опел корса" у којем су се налазиле и повријеђене дјевојке изгубио контролу и слетио са пута. Возач је остао неповријеђен. Г. О.

Двоје повријеђено у тучи у Тузли

ТУЗЛA - М. М. из Тузле задобио је тешке тјелесне повреде, док је З. Ј. (37) из Тузле лакше повријеђен у тучи која се догодила у суботу око 20 часова у угоститељском објекту "Уно" у тузланском насељу Слатина, потврђено је у полицији.

У Министарству унутрашњих послова Тузланског кантона рекли су да је послије вербалног сукоба З. Ј. физички напао М. М.

У том физичком обрачуну М. М. је задобио тешке тјелесне повреде, док је З. Ј. лакше повријеђен.

Истрага је у току. Г. О.

Повријеђене четири особе

ЗЕНИЦA - На путевима Зеничко-добојског кантона у суботу се догодило девет саобраћајних несрећа у којима је једна особа задобила теже, а три лакше тјелесне повреде, саопштено је јуче из полиције. Г. О.

Ухапшени због крађе пива

МAГЛAЈ - Н. A. и Е. М. из Маглаја ухапшени су у суботу због крађе гајбе пива, саопштила је полиција. Они су у суботу око 20 часова из продавнице "Ели" која се налази у маглајској улици Aбдулаха Махмутовића украли пиво, а полиција је код њих приликом хапшења пронашла украдено пиво. Г. О.

Опљачкане кућа и пумпа

ЖЕПЧЕ - Непозната лица или више њих су у ноћи између 19. и 20. марта у мјесту Татарбуџек опљачкала бензинску пумпу "Енергопетрол" и приватну кућу, саопштила је полиција. Из магацина бензинске пумпе украдено је 95 штека цигарета, а из куће власништво Ф. Ш. украдени су телевизор, LCD и два мобилна телефона. Г. О.

Лопов одвезао "голф"

ЛУКAВAЦ - Непознато лице је у ноћи између петка и суботе у улици 9. маја у Лукавцу украло аутомобил "голф 2" власништво Ж. Х. из овог града, потврђено је у полицији у Лукавцу. Истрага је у току. Г. О.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.