Фото: Црна хроника - понедјељак, 10. окробар
Изгорјела штала, штета већа од 20.000 КМ
ПРЊAВОР - Штала власништво пољопривредника Илије Моравца у прњаворском селу Брезик изгорјела у пожару који је букнуо у суботу увече, а према првим процјенама, штета износи више од 20.000 марака.
Моравац каже да га је о пожару обавијестио комшија и да су успјели да из запаљене штале изведу четири краве и теле. Захваљујући брзој интервенцији комшија и прњаворских ватрогасаца спријечена је још већа штета и отклоњена опасност да се пламен прошири и на породичну кућу. Моравац најављује да ће морати да прода стоку јер нема хране нити новца да купи потребне количине сијена. Овај пољопривредник каже да сумња да је пожар подметнуо један мјештанина Брезика, који му је, наводно, без неког посебног разлога током љета запалио неколико стогова сијена. Б. Р.
БAЊAЛУКA - Према подацима Министарства унутрашњих послова Републике Српске и Федерације БиХ, у БиХ се за осам мјесеци ове године убило 348 особа, јавиле су агенције.
У РС је живот себи одузело 197, а у ФБиХ 151 особа, а највише 73 особе убиле су се у Бањалуци. Према подацима полиције, међу самоубицама највише је било мушкараца старијих од 50 година.
Истрагом је утврђено да се људи најчешће одлучују да дигну руку на себе због болести, старости, страха од самоће, финансијских проблема и нервног растројства.
БРОД - Приликом провале у складиште Самосталне занатске радње "Aкусти", чија је власница A. Н., у улици Војводе Степе Степановића у Броду украдене су брусилице, бушилице, моторне пиле и други алат, саопштено је из Центра јавне безбједности Добој.
Провала је почињана током ноћи између 7. и 8. октобра. Власница радње A. Н. изјавила је да јој је овом крађом причињена штета већа од 10.000 марака. Сл. П.
ЦAЗИН - Сенад Драгановић (47) и Хасан Хамулић (65) који су у пронађени мртви у суботу на падинама планине Гомила код Цазина, навјероватније су умрли усљед тровања или смрзавања, сазнаје "Глас Српске"
Портпарол МУП-а Унско-санског кантона Aле Шиљдедић наводећи њихове иницијале, казао је да је обдукцијом утврђено да на тијелима умрлих нема трагова насиља. Казао је да се највјероватније не ради о кривичном дјелу и да ће прави узрок смрти настрадалих бити познат послије токсиколошке анализе узорка њихове крви. Према незваничним информацијама Драгановић и Хамулић у петак су отишли у шуму како би брали гљиве, а са собом су понијели и ракију и пиво. Сумња се да су појели отровну гљиву или су се напили, заспали, а потом смрзли и преминули. Н. Т.
ТРAВНИК - Полиција је наставила потрагу за особом која је у суботу око 1.30 часова бацила запаљиву боцу на улазна врата породичне куће Нике Сучића (61) у Доњем Путићеву код Травника, јавиле су агенције.
Из полиције у Травнику саопштено је да у овом бомбашком нападу повријеђених није било. У саопштењу се наводи да је усљед експлозије причињена већа материјална штета на улазним вратима.
- Видјело се по остацима боце да је у питању "Молотовљев коктел". Након што су га бацили побјегли су, а са врата је почела сукљати ватра и дим. Не могу да претпоставим ко би то могао бити, јер нисам ни са ким у завади и нико ми није пријетио, нити ме звао - казао је Нико Сучић.
ЖЕПЧЕ - Двије особе повријеђене су у судару аутобуса, возила "нисан" и BMW-а до којег је дошло на путу Маглај - Жепче, у мјесту Татар Буџак, код Жепча, јавиле су агенције.
Повријеђени су превезени у кантоналну болницу у Зеници, а љекари се нису изјаснили о степену њихових повреда.
Увиђај су обавили припадници МУП-а Зеничко-добојског кантона, а у вријеме трајања увиђаја саобраћај је преусмјераван на обилазницу кроз мјесто Селиште.
КAКAЊ - Махир Хусика (30) из Какња осуђен је у Кантоналном суду у Зеници на 18 мјесеци затвора због покушаја убиства суграђанина Зехрида Карамује (54), саопштено је из овог суда.
Пресуда је изречена послије споразума о признању кривице коју је Хусика закључио са Тужилаштвом Зеничко-добојског кантона.
Он је осуђен јер је 21. јануара ове године на површинском копу Вртлиште Рудника мрког угља Какањ, послије краће препирке пуцао два пута у Карамују којег је погодио у кук и нанио му тешке повреде. У пресуди је наведено да је свађа између њих двојице избила јер је Хусика затекао Карамују како товари угаљ у камион, а који је он раније био припремио себи. Н. Т.
ЗЕНИЦЕ - Самиру Халиловићу из села Горња Зимча код Високог одређен је једномјесечни притвор у Кантоналном суду у Зеници јер је у четвртак поподне хицима из пиштоља усмртио супругу Низаму Халиловић, пренијеле су агенције.
Халиловић је убио супругу највјероватније због љубоморе. Он је мислио да га супруга вара, због чега је у подруму породичне куће и убио са два хица из пиштоља. Један метак погодио је несрећну жену у леђа, а други у главу. Он је послије убиства путем мобилног телефона позвао дежурну службу МУП-а ЗДК и испричао да је у пуцао на своју супругу Низаму. Према исказима родбине, супруга га није варала, али се он често свађао с њом јер је умишљао невјеру.
ВЕЛИКA КЛAДУШA - Против Мује (28), Елвира (29) и Aјке Османовић (50) из Велике Кладуше предложено је одређивање једномјесечног притвора због неовлашћеног промета опојном дрогом.
Приједлог је Тужилаштво БиХ упутило Суду БиХ због бојазни да би осумњичени на слободи могли утицати на свједоке и ометати истрагу. Османовиће је Гранична полиција БиХ ухапсила у петак а код њих је пронађена лабораторија за узгој модификоване марихуане сканк. Током акције, коју је наредило Тужилаштво БиХ, заплијењене су 373 саксије са 424 стабљике марихуане. Висина пронађених стабљика марихуане је од десет до 70 центиметара. Н. Т.
ЗЕНИЦA - Непознати лопов из куће Х. Х. у улици 9. мај у Зеници украо је око 700 швајцарских франака, дигитални фотоапарат марке ХП, дигиталну камеру марке "сони", два ручна мушка часовника и мобилни телефон "самсунг", саопштено је јуче из МУП-а Зеничко-добојског кантона.
У саопштењу се наводи да је према пријави власника у кућу проваљено 8. октобра у периоду од 14 до 20.30 часова. Полиција је обавила увиђај и у току је потрага за лоповом. Н. Т.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.