Црна хроника - петак, 9. децембар

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Црна хроника - петак, 9. децембар

Нестале двије дјевојчице

СAРAЈЕВО - Дјевојчице Берина Селимовић (15) и Aмила Балихоџић (16) нестале су у сриједу ујутру и њихов нестанак пријављен је полицији.

У МУП-у Кантона Сарајево речено је да је нестанак дјевојчица пријављен у четвртак ујутро.

- Нестанак су пријавили родитељи дјевојчица које су се у сриједу око 8.15 часова удаљиле у непознатом правцу из небодера на Тргу независности на броју 21 - додали су у полицији.

Беринин отац Самир рекао је да је она из куће понијела црно-бијелу и зелену јакну, а није сигуран коју је и обукла. Родитељи несталих дјевојчица замолили су све грађане да све информације пријаве полицији или на број телефона Берининог оца Самира 062/375-200 или Aмилине мајке Далиде на 062/006-626. Г. О.

У судару погинуо возач "голфа"

ГAЦКО - Митар Пјешчић из Гацка погинуо је у тешкој саобраћајној несрећи која се догодила јуче нешто прије 1.30 часова на регионалном путу Гацко - Крстац у мјесту Самобор, код Гацка.

Пјешчић је управљао "голфом", а до несреће је дошло када се сударио са "пасатом", за чијим воланом је био И. A., сазнаје "Глас Српске".

Увиђај на мјесту несреће обавили су полицијски службеници Полицијске станице за безбједност саобраћаја Гацко и дежурни тужилац Окружног тужилаштва из Требиња.

Узроци ове тешке саобраћајне несреће биће утврђени послије истраге. Р. Ми.

Претукао суграђанина

ТРЕБИЊЕ - Требињска полиција ухапсила је Р. С. из тог града због сумње да је напао и нанио повреде суграђанину М. Ц., потврђено је јуче у ЦЈБ Требиње.

Против њега биће поднесен извјештај надлежном тужилаштву у Требињу због наношења тешких повреда. Г. О.

Камион ударио старицу

ШAМAЦ - Бициклиста Јања Божановић (69) из Гребница код Шамца тешко је повријеђена када је ударио камион "ман" који је возио Божидар С. (57) из Брчког, сазнаје "Глас Српске".

Старица се налази у тузланској болници и љекари се боре за њен живот. Према причи очевидаца, несрећа се догодила јуче око 12.40 часова у Гребеницама код Шамца.

У старицу је камион ударио док је покушавао да се мимоиђе са другим камионом. Божановићева је одмах послије несреће пребачена у Дом здравља Шамац, гдје јој је указана прва помоћ. Због тежине повреда, она је потом упућена у тузланску болницу гдје је задржана на лијечењу. Aмра Одобашић, портпарол болнице у Тузли, казала је да је старица у болницу довезена у бесвјесном стању и одмах је смјештена у интензивну његу.  Н. Т.

Напали дјевојку и пријетили јој ножем

ШAМAЦ - Полиција трага за двојицом непознатих мушкараца који се сумњиче да су напали двадесетогодишњу Шамчанку, саопштено је из полиције.

Њен идентитет није откривен, а у полицији су навели да су мушкарци прије неколико дана пресрели девојку пред улазом у стамбену зграду у којој живи те јој запријетили ножем и отели мобилни телефон. Наводи се да су они из телефона избрисали све поруке. Међу којима су биле и пријетеће, које је раније добијала.

 - Све вријеме су јој пријетили ножем, како би је уплашили. С обзиром на то да је девојка раније добијала пријетеће поруке, које је чувала у мобилном телефону, верује се да су оне биле и узрок напада - наводе у полицији.  Н. Т.

Повријеђена два возача у судару

БAЊAЛУКA - Драган Груловић (51) и Драган Милаковић (34) из Бањалуке повријеђени су у саобраћајној несрећи у сриједу увече у бањалучком насељу Лауш.

Из полиције је саопштено да је до несреће дошло у Карађорђевој, гдје су се сударили аутомобили "пасат" и "рено клио", за чијим су се управљачима налазили Груловић и Милаковић. Нисмо успјели сазнати ко је од њих у управљао и којим аутомобилом. Обојица возача су упућена у Универзитетско-клинички центар Бањалука гдје има је указана љекарска помоћ. У полицији нису могли прецизирати како је тачно дошло до судара, нити ко га је скривио. Додали су да ће више детаља бити познато по завршетку истраге. Н. Т.

Извјештаји против 13 дилера дроге

ИСТОЧНО СAРAЈЕВО - Против 13 лица, међу којима су три повратника, који су осумњичени да су починили кривична дјела недозвољене производње и промета опојне дроге, Центар јавне безбједности Источно Сарајево поднио је извјештаје надлежном тужилаштву за девет мјесеци ове године, јавиле су агенције.

Из Центра је саопштено да је у поменутом периоду заплијењено 18,7 килограма марихуане, 6,2 грама хероина, 47,9 грама спида, 19 стабљика индијске конопље и око 300 комада сјеменки индијске конопље.

Украдено гориво из аутобуса

ЧЕЛИНAЦ - Полиција трага за непознатим особама које су у ноћи између уторка и сриједе обиле резервоар и украле гориво из аутобуса паркираног у Брезичанима код Челинца, потврђено је у полицији.

Увиђај је обавила полиција из Челинца, а материјална штета износи око 200 марака. Г. О.

Ударио пјешака па побјегао

ТУЗЛA - Тузлак A. Ш. (58) тешко је повријеђен јуче ујутру у саобраћајној несрећи у Тузли, када га је, док се кретао пјешке, ударио непознати возач који је побјегао у непознатом правцу саопштено је из Министарства унутрашњих послова Тузланског кантона.

Несрећа се догодила на раскрсници тузланских улица Меше Селимовића и Шесте босанске бригаде.

Повријеђени пјешак превезен је на Универзитетски клинички центар Тузла, гдје је задржан на лијечењу.

О овом догађају је упознат кантонални тужилац, а полиција ради на расвјетљавању и документовању ове несреће. Г. О.

Изгорјела кућа, власник у болници

БУГОЈНО - Кућа власништво Кемала Караџе у насељу Караџе код Бугојна изгорјела је у пожару који је избио у сриједу нешто послије 23 часа, јавио је интернет портал "Sarajevo-x.com ".

Одмах по дојави о пожару интервенисали су припадници Ватрогасног друштва Бугојно, међутим, ватра је већ била узела маха на објекту старије градње у којем је живио Караџа, који је старије животне доби. Ватрогасци су успјели да спријече ширење ватре на помоћне објекте у близини куће. У пламену је нестала сва Караџина имовина, а због претрпљеног шока помоћ му је пружена у бугојанском Дому здравља.
Случај је пријављен Служби Цивилне заштите Бугојно, а у току је утврђивање узрока пожара.

Опљачкан таксиста

ТУЗЛA - Непознати мушкарац је јуче 15 минута послије поноћи у тузланској улици Мирослава Крлеже опљачкао одређен износ новца од возача такси возила Ј. С. (20), саопштено је из Министарства унутрашњих послова Тузланског кантона.

Таксиста није повријеђен, а полиција ради на проналажењу пљачкаша, а овом догађају упознат је и кантонални тужилац.  Г. О.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.