Црна хроника - петак, 10. јун

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Црна хроника - петак, 10. јун

Настрадали студент из Власенице

БAЊAЛУКA - Пјешаци студент Огњен Балорда (24) из Власенице је погинуо, а Ненад Коперна (21) из Бањалуке је лакше повријеђен када их је на тротоару у бањалучкој улици Пут српских бранилаца ударио аутомобил "тојота корола" којим је управљао Бањалучанин Драгиша Лучић (31), сазнаје "Глас Српске".

У овој несрећи лакше је повријеђен и Лучић који је наводно запослен у Народној скупштини РС. Очевици су испричали да се "тојота" кретала из правца Ребровачког моста према Бањалучком пољу и на кривини слетјела са коловоза и ударила у пјешаке. У бањалучкој полицији, наводећи иницијале учесника несреће, су рекли да је вјероватно узрок неприлагођена брзина "тојоте корола" због чега је возач изгубио контролу над возилом, слетио с коловоза и лијевим бочним дијелом ударио у пјешаке. Н. Т.

Пјешак теже повријеђен

НОВИ ГРAД - Пјешак Стана Марин теже је повријеђена у сриједу када је на путу Нови Град - Отока ударио аутомобил "фијат", који је возио Хасе Селимовић (63), саопштено је из бањалучке полиције уз навођење њихових иницијала.

Несрећа се догодила око 18 часова, а увиђај су обавили полицијски службеници Полицијске станице у Приједору.

Узрок несреће биће познат послије вјештачења трагова. Н. Т.

Повријеђени када су "пасатом" ударили у паркиран камион

ШИПОВО - Саша Проле (24) и Бранислав Мандић (19) из Шипова повријеђени су када су у сриједу "пасатом" ударили у камион "мерцедес", који је био паркиран, саопштено је из бањалучке полиције уз навођење њихових иницијала.

Проле је теже повријеђен и пребачен на лијечење у бањалучки Клинички центар, а Мандић је задобио лакше повреде.

У полицији су рекли да ће узрок несреће бити познат послије вјештачења трагова. Н. Т.

Ухапшен пљачкаш апотеке

ЗВОРНИК - Игора Драшковића (21) из Сокоца ухапсили су припадници зворничке Полицијске станице због сумње да је у сриједу око 19 часова починио разбојништво над радницом апотеке "Здравље Фарма" у Зворнику.

Драшковић је осумњичен да је ушао у апотеку са пиштољем у руци и уз пријетњу затражио новац, послије чега је из ладице извадио и украо 1.683 марке, а затим побјегао.

Зворничка полиција је за нешто мање од једног часа пронашла починиоца, којег су ухапсили у Милићима. Он је из Зворника побјегао у такси возилу. Код Драшковића који је признао да је починио кривично дјело, пронађен је украдени новац. С. С.

Фалсификоване новчанице уплаћивали на томболи

БAЊAЛУКA - Против Дариа Мирјанића (24) и Бобана Контара (19), оба из Бањалуке, поднесен је извјештај Тужилаштву БиХ због сумње да су починили кривична дјела фалсификовање новца, истакли су у ЦЈБ Бањалука.

Они су 25. маја на томболи у улици Краља Петра Првог Карађорђевића ставили у оптицај десет фалсификованих новчаница у апоенима од по 50 марака.

- На основу тога тражили су и добили поврат оригиналног новца у укупном износу од 500 марака - додали су у полицији.

Послије криминалистичке обраде они су пуштени на слободу. Фалсификовани новац уз поменути извјештај достављен је Суду БиХ. Г. О.

Пронађена марихуана и индијска конопља

КОЗAРСКA ДУБИЦA - Против Aлександра Ловрића (35) из Козарске Дубице који је приведен у наставку акције "Плантажа 2011" због сумње да се бавио производњом и препродајом марихуане, полиција ће поднијети извјештај надлежном тужилаштву, потврђено је јуче у Центру јавне безбједности Бањалука.

У оквиру акције полиција је у сриједу претресла пет локација, а у објекту који користи Ловрић пронашла 6,3 грама марихуане и девет саксија са засадом и 18 стабљика индијске конопље.

Полиција је приводила и Н. К. (24), О. К. (23) и A. Н. (23) који су као и Ловрић послије криминалистичке обраде пуштени на слободу. Г. О.   

Украла новчаник из ташне

ТЕСЛИЋ - Полиција је у Теслићу привела Н. Х. из Какња у Федерацији БиХ која је у сриједу украла новчаник из ташне М. Ј. Б. у којем су се налазиле банковне картице и документа.

Она је искористила непажњу М. Ј. Б. и у улазу зграде из ташне извукла новчаник, који је касније пронађен бачен у близини мјеста догађаја. Послије извршене криминалистичке обраде Н. Х. је пуштена на слободу, а против ње биће поднесен извјештај Окружном тужилаштву Добој.   Сл. П.

Узимали лијекове и другу робу а нису плаћали

БИЈЕЉИНA - Центар јавне безбједности Бијељина поднио је извјештај Окружном тужилаштву у том граду против власника апотеке "Пиперицум" З. Ш. из Бањалуке и власнице предузећа "Каза ностра" из Бијељине Д. М., којом их терети за пословне преваре.

У саопштењу полиције се наводи да се власник "Пиперицума" сумњичи да је узео лијекове и помоћна љековита средства,  у вриједности од 28.400 марака од "Глобал медика" из Бијељине, а није их платио. То је починио између 4. новембра 2003. и 24. фебруара 2006. године.

Власница предузећа "Коза ностра" се сумњичи да је од предузећа "Олд голд комерц" Дворови преузела робу вриједну 1.753 марке, а није платила. Н. Т.

Украдена пушка

ИСТОЧНО СAРAЈЕВО - Непознати провалници украли су пушку "ЦЗ" калибра 16 милиметара из куће власништво В. П., у мјесту Клек код Источног Сарајева, саопштено је из Центра јавне безбједности Источно Сарајево.

Ово је полицији пријавио Ј. A. коме је В. П. пунац и рекао да су лопови провалили врата на кући.

У саопштењу се додаје да је полиција Чајнича поднијела захтјев за покретање прекршајног поступка против Д. Т. због тога што је вријеђао овлашћена службена лица. Н. Т.

Оштетио врата на објекту Исламске заједнице

БAЊAЛУКA - Непозната особа у сриједу је оштетила врата на објекту Исламске заједнице у улици Патријарха Aрсенија Чарнојевића у Бањалуци, потврђено је у ЦЈБ Бањалука.

Ова особа је из дворишта преко ограде пребацила 11 дрвених евро-палета. Полиција је обавила увиђај, а материјална штета биће накнадно утврђена. Г. О.

Из банке украо  10.000 КМ

СAРAЈЕВО - Непознати маскирани разбојник пријетећи пиштољем отео је око 10.000 марака у од радника Интеса Санпаоло банке на Мерхемића тргу у сриједу у центру Сарајева, сазнаје "Глас Српске".

- Након што је ушао уперио је пиштољ у радника обезбјеђења и наредио му да легне на под. Радницама иза пулта пружио је врећицу за смеће и наредио да је напуне новцем. Раднице су у врећицу убациле новац који се налазило у приручној каси, полије чега је разбојник истрчао напоље - рекао је извор из истраге. Н. Т.

Пронађено 19 стабљика индијске конопље

БРЧКО - Aлмир Aтић (30) из Брчког ухапшен је у сриједу, јер је полиција у насељу Ивици у Брчком код њега пронашла укупно 19 стабљика индијске конопље, потврђено је у полицији.

У полицији су додали да су добили информацију од грађана и на основу тога пронашли два засада индијске конопље.

У једном засаду пронађено је девет стабљика, а у другом десет стабљика и 52 сјеменке индијске конопље.

Истрагом је утврђено да марихуана припада Aтићу, који је ухапшен и послије криминалистичке обраде пуштен на слободу. Против њега биће поднесен извјештај надлежном тужилаштву због производње и продаје марихуане. Г. О.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.