Црна хроника - четвртак 28. октобар

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Црна хроника - четвртак 28. октобар

Ваздушни јастук усмртио дијете


ТРAВНИК - Двогодишњи С. Н. из Травника погинуо је у понедјељак око 20 часова када се активирао ваздушни јастук у возилу "ауди караван", који је био паркиран испред тржног центра "Бинго" у Травнику, саопштено је из полиције у Травнику.

До несреће је, прем незваничним информацијама, дошло када је дјечакова мајка "стартовала" возило. Тада се активирао ваздушни јастук, а комад пластике се забио у грло дјечаку, који је сједио на сувозачевом сједишту. Од активирања се појавила прашина па су присутни мислили да се возило запалило.

Рођака настрадалог дјечака Нура Несими је испричала да је са дјечаком у возилу била мајка Недиха, а старији брат је био напољу. Н. Т.

Пронашао мртву супругу

ДОБОЈ - С. К. из Станара прекјуче је пријавио полицијској станици Добој један да је тог јутра у тоалету затекао беживотно тијело своје супруге Н. К. (43). На захтјев родитеља преминуле, дежурни тужилац је наредио обдукцију тијела, која ће бити обављена у Општој болници "Свети апостол Лука" у Добоју, казали су јуче у полицији. Н. Т.

Југослав Шиљак нестао на релацији Загреб - Сарајево

ИСТОЧНО СAРAЈЕВО - Становник Источног Сарајева Југослав Шиљак (32) нестао је 14. октобра на релацији Загреб - Сарајево, саопштено је јуче Срни из Центра јавне безбједности Источно Сарајево.

Нестанак је пријавио његов отац Ј. Шиљак који је рекао да је Југослав висок 188 центиметара, средње тежине, црних очију и кратко ошишан, а на себи је имао зимску јакну маслинастосиве боје, дукс са капуљачом, сиве панталоне и патике.

Моле се грађани да на број 122 пријаве полицији било шта што би могло помоћи у проналаску несталог. Рад на проналаску овог лица је у току.

Дјечак пријавио да пијани отац пуца и пријети породици

РОГAТИЦA - Дванаестогодишњи дјечак пријавио је полицијској станици Рогатица да његов отац Ж. М. (48) у мјесту Лађевине пијан злоставља породицу, пуца из ватреног оружја и пријети да ће их побити, рекли су јуче у ЦЈБ Источно Сарајево.

Одмах послије пријаве, припадници рогатичке полиције изашли су на лице мјеста гдје су затекли Ж. М. који им је добровољно предао војничку пушку "М-48", девет метака и двије ручне бомбе. Н. Т.

У кући пронађен арсенал оружја

ДОБОЈ - Добојска полиција је прекјуче је на основу прибављене наредбе Основног суда Добој претресла куће и помоћне објекте П. С. (30) из Кожуха код Добоја, приликом чега је пронашла и одузела арсенал оружја.

У ЦЈБ Добој јуче су истакли да су претресом пронађени ручна бомба, тротилски експлозив, двије тромблонске мине "М-65", шест комада детонаторских каписли, упаљач за минско-експлозивна средства, аутоматска пушка, више од 600 метака калибра 7,62 мм, реденик са 150 комада метака калибра 7,9 мм, 15 метака за ловачку пушку...

Полиција је пронашла и ловачку пушку "застава" за коју је П. С. посједовао оружни лист и пиштољ калибра 7,62 мм са два оквира, за који његов отац Б. С. посједује оружни лист. Н. Т.

"Ударао" зеленашке камате пријетећи убиством породице

ШAМAЦ - Полицијска станица Шамац поднијела је у понедјељак извјештај Окружном тужилаштву Добој против Д. И. (57) из Крушковог Поља у општини Шамац због основа сумње да је извршио кривична дјела зеленаштво и изнуда, саопштено је јуче из ЦЈБ Добој.

Пријављени је 2005. године, искористивши тешко имовинско стање једног лица са подручја општине Шамац, дао на зајам новац уз несразмјерне камате, које је дужник враћао.

Д. И. је током ове године тражио поврат дуга на име камате, упућујући пријетње по живот дужнику и његовој породици. Н. Т.

Старица се отровала киселином

ТЕСЛИЋ - Теслићанка Д. Ш. (75) прекјуче се убила у својој кући. Увиђај су обавили припадници теслићке полиције заједно са љекаром мртвозорником, који се изјаснио да је смрт наступила тровањем сирћетном киселином, саопштили су јуче у ЦЈБ Добој. Н. Т.

Пронађен отуђени камион у мјесту Стари Полој код Брода

БРОД - Припадници бродске полиције у понедјељак су поред макадамског пута у мјесту Стари Полој у општини Брод, пронашли камион "застава", за који је провјером утврђено да је претходне ноћи украден у Вукосављу.

У полицијској станици Брод јуче су саопштили да ће послије извршеног криминалистичко-техничког прегледа камион бити враћен власнику Д.М. из Вукосавља. У току је потрага за крадљивцима камиона. Н. Т.

Код младића пронађена марихуана

ЗВОРНИК - Припадници СЈБ Зворник ухапсили су у понедјељак суграђане A. К. (22) и Д.С (22) из Зворника, због посједовања 2,7 грама марихуане. Послије криминалистичке обраде против њих ће бити поднесен извјештај Окружном тужилаштву Бијељина, казали су у зворничкој полицији.

Откривени крадљивци појилица за стоку

СОКОЛAЦ - Полицијској станици Соколац прекјуче је око десет часова пријављено да су тог дана у мјесту Подроманија, два непозната лица, из једне од стаја бивше фарме крава, отуђила четири појилице за крупну стоку, саопштено је јуче из ЦЈБ Источно Сарајево.

Крадљивци су појилице ставили у аутомобил "опел кадет" и удаљили се са лица мјеста. Одмах послије пријаве, припадници саобраћајне полиције су око 11.10 часова уочили и зауставили "кадет" којим је управљао Ј. К. (22), док се на мјесту сувозача налазио М. П.(21), обојица настањени у мјесту Подроманија. Прегледом пртљажника пронађене су отуђене појилице.

Ударио дивљу свињу и разбио теретно возило

ЈЕЗЕРО - Драган Дувњак (30) из Чифлука код Шипова имао је необичну саобраћајну несрећу у уторак око 20.15 часова на путу Језеро-Шипово, код насеља Перућица.

Он је возећи теретно возило "кеди" ударио у дивљу свињу која је истрчала из оближње шуме. Од силине удара на возилу је причињена већа материјална штета, а свиња је угинула.

Срећна је околност што Дувњака возилом није слетио с пута пошто је избјегавао да удари у свињу, јер би тада посљедице биле још веће. На том подручју општине Језеро мјештани тврде да има доста дивљих свиња које у потрази за храном силазе у ниже предјеле из Сињакова и планине Лисине. С. Д.

Из стана украли лаптоп и злато

БИЈЕЉИНA - Непознати лопови су из стана у Бијељини украли лаптоп вриједан 1.400 марака и златни накит вриједан 300 марака, саопштила је бијељинска полиција. Провала се догодила у уторак у стану власништво A. М. (27). Н. Т.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.