Фото: Чомић изрешетан из аутоматског оружја
БРAТУНAЦ - Нурија Чомић (42) убијен је хицима из ватреног оружја у недјељу увече у засеоку Aџићи у братуначкој мјесној заједници Глогова.
Потврдио је то "Гласу Српске" замјеник главног окружног тужиоца Бијељина Милорад Дебељевић и прецизирао да се убиство догодило око 19 часова.
"Глас Српске" сазнаје да је исте вечери у Полицијску станицу Братунац приведен и саслушан Aхмет С., комшија убијеног Чомића.
Дебељевић је испричао да је, док се враћао из шуме гдје је сјекао дрва, Нурију Чомића, у моменту док је возио фрезу са приколицом на којој су била натоварена дрва, сачекало непознато лице или више њих.
- У њега су пуцали из аутоматског наоружања и лишили га живота - рекао је Дебељевић.
Додао је да је јуче ујутру обављен увиђај на лицу мјеста, гдје су пронађени трагови испаљених хитаца, односно 29 чаура.
Он је казао да је Чомић погођен у предјелу грудног коша и главе, те да је преминуо на лицу мјеста.
- Екипа која је обавила увиђај прикупила је све предмете који ће бити предмет вјештачења. Расположивим полицијским снагама Центра јавне безбједности Бијељина и Полицијске станице Братунац у току је обављање оперативних радњи на терену с циљем расвјетљавања догађаја и проналаска починиоца овог подмуклог убиства - рекао је дежурни окружни тужилац.
Додао је да ће се истрагом утврдити ко је извршилац, односно извршиоци и шта су мотиви за убиство Чомића.
Мјештани Aџића испричали су да се Нурија Чомић прије два мјесеца, вербално, а потом физички обрачунао са Aхметом С. и његовим братом, послије чега су обојица лијечени у тузланској болници.
Комшије убијеног Нурије Чомића испричале су да се он из Њемачке вратио у родне Aџиће 2003. године, гдје је живио са старим родитељима, јер није био ожењен.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.