Фото: Амиру Брбовићу 14 година и десет мјесеци затвора због убиства и покушаја убиства
САРАЈЕВО- Кантонални суд у Сарајеву осудио је Амира Брбовића на укупно 14 година и десет мјесеци затвора због убиства мушкарца чији су иницијали А.П. и покушаја убиства мушкарца чији су иницијали А.С.
Брбовић је првостепено осуђен јер је, према оптужници коју је подигло Тужилаштво Кантона Сарајево, 22. априла прошле године у Сарајеву, са десет метара удаљености испалио рафално 16 метака на А.П. и А.С.
Од задобијених повреда стомака и грудног коша мушкарац чији су иницијали А.П. је подлегао 19. маја исте године, док је А.С. задобио лакше повреде, саопштено је из Кантоналног тужилаштва Кантона Сарајево.
Брбовићу је у пресуду урачуната и казна за оштећење туђе ствари, јер је приликом испаљивања рафала оштетио стаклени портал на једном пословном објекту, наводи се у саопштењу.
Након изрицања првостепене пресуде, Брбовићу је продужен притвор.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.