Фото: Акција “Шетач”: Десеторици ухапшених продужен притвор
Сарајево - Суд БиХ продужио је притвор за још два мјесеца десеторици ухапшених у акцији “Шетач”, осумњичених за трговину дрогом, преносе агенције.
Притвор је продужен Александру Ивковићу, Зорану Тубићу, Ајлину Ахмићу, Зорану Пилатићу, Марију Томићу, Игору Милутиновићу, Дражену Приморцу, Владимиру Грубачићу, Милораду Милошевићу и Дубравку Бошковићу.
Према донесеном рјешењу, притвор може трајати до 12. јула, потврђено је у Суду БиХ.
Продужење притвора услиједило је због бојазни да би осумњичени на слободи могли ометати ток кривичног поступка утицајем на свједоке, саучеснике или прикриваче, те да би могли уништити, сакрити, измијенити или фалсификовати доказе важне за кривични поступак.
Ивковић и Тубић сумњиче се да су од новембра 2012. године до априла 2013. године организовали и руководили групом за организовани криминал, те да су дрогу куповали од лица из Црне Горе и пребацивали је у БиХ ради даље продаје у БиХ и другим државама.
Суд је у понедељак, 13. маја, осумњиченом у овом предмету Николи Пилатићу укинуо притвор и одредио мјере забране.
За Александра Шутовића, који је осумњичен за неовлаштен промет опојним дрогама, оружјем и војном опремом, те производима двојне употребе, Суд је раније изрекао мјере забране.
Сва лица ухапшена су на подручју БиХ у великој међународној акцији која је била усмјерена на разбијање једне од највећих нарко–група на Балкану.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.