Тесла и Самсунг потписали мега уговор

ТАНЈУГ
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Тесла и Самсунг потписали мега уговор

ХЈУСТОН – Амерички предузетник Илoн Маск потврдио је да је његова компанија „Тесла“ потписала дугогодишњи уговор са компанијом „Самсунг“ електроникс о снабдијевању полупроводницима вриједан 16,5 милијарди долара.

Према подацима из регулаторне пријаве, уговор је ступио на снагу 26. јула 2025. и траје до краја 2033. године, објавио је Си-Ен-Би-Си.

„Самсунг“ у документима није навео име уговорне стране, позивајући се на заштиту пословне тајне, али је Маск потврдио партнерство у објави на мрежи Икс (бивши Твитер).

Према његовој објави, „Самсунгова“ нова гигантска фабрика у Тексасу биће посвећена производњи „Теслиног“ чипа AI6 сљедеће генерације.

„‘Тесла’ ће активно помагати у оптимизацији производње, а ја ћу лично обилазити производне линије како бисмо убрзали напредак“, написао је Маск, додавши да уговор може вриједити и више од првобитно најављеног износа.

Акције „Самсунга“ су одмах након објаве порасле за више од шест одсто, достигавши највиши ниво од септембра 2024. године.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.