Фото: Могућ пад за пет до осам одсто
ВAШИНГТОН - Дознаке из иностранства, кључни извор прихода за многе земље у развоју, могле би у 2009. години у просјеку пасти пет одсто, послије година снажног раста, упозорио је један руководилац Свјетске банке, преноси portal.hr.
У сиромашним земљама милиони људи зависе од новчаних дознака миграната запослених у иностранству и пријети им западање све дубље у сиромаштво буде ли привредна криза имала за резултат даљи губитак радних мјеста у развијеним земљама свијета.
Према подацима из прошлог мјесеца објављеним у извјештају Свјетске банке могло би доћи до смањења прилива дознака из иностранства у распону од пет до осам одсто, с процијењених 305 милијарди долара у 2008. години, у поређењу са двоцифреним годишњим стопама раста у посљедње вријеме.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.